Rubriky:

Tipsport extraliga

Zlínský hokej bude šetřit, platy hráčů klesnou o čtyři milióny

28. června 2011 14:41 - ZLÍN

Extraligový hokejový klub PSG Zlín bude šetřit. Ve srovnání s předchozím rozpočtem snížil náklady na provoz téměř o deset miliónů korun, na základních mzdách hráčů například ušetří asi čtyři milióny. Novinářům to dnes řekl primátor Zlína a prezident klubu Miroslav Adámek. Dodal, že hokejisté po dohodě podepsali nižší smlouvy, než původně měli nebo jaké jim zaručovaly opce.

 

Milan Malíček, Právo

Mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák ČTK řekl, že v sezoně 2010/11 klub hospodařil s rozpočtem 87,5 miliónu korun. "V nadcházejí sezoně je rozpočet nastaven na částku 78,8 miliónu korun," doplnil.

Nové vedení radnice, které vzešlo z podzimních voleb, si od tohoto kroku slibuje zlepšení hospodaření klubu. V posledních letech klub podle něj končil ve ztrátě, a to od tří do více než šesti miliónů korun. Uplynulou sezónu skončil ve ztrátě téměř 6,5 miliónu.

"Někde ušetřit jde, někde nejde. Důležitý je vzkaz, že například právě platy hráčů šly o čtyři milionů korun dolů. Rozpočet je nastaven tak, aby peníze vyšly. A to i kdyby se hrálo v play off o vyšší místa," řekl Adámek.

Město má v hokejovém klubu obchodní podíl 49 procent. Získalo jej za kapitálový vklad 36 miliónů korun v roce 2005. "V současné době je hodnota podílu města už pouze čtyři milióny korun. Rozdíl ve výši 32 miliónů korun byl postupně použitý ke krytí ztráty," uvedl primátor.

Aby došlo k vyrovnání ztráty z minulé sezóny, odsouhlasili zastupitelé města na svém posledním zasedání bezúročnou půjčku ve výši pěti miliónů korun.

Město Zlín posílá hokejovému klubu ročně částku cca 22 miliónů korun. Tato podpora bude ve stejné výši až do roku 2013, a to kvůli dlouhodobě uzavřeným smlouvám, například s hráči. Po tomto termínu hodlá město nastavit financování hokeje výrazně jinak. Hlavní tíhu naplňování rozpočtu by měli převzít sponzoři.

I proto chce Zlín získat do svého vlastnictví Zimní stadion Luďka Čajky, který nyní vlastní občanské sdružení HC PSG Zlín. Náměstek primátora Aleš Dufek již dříve ČTK řekl, že město hodlá objekt získat bezúplatným převodem. Chce jej postupně zrekonstruovat a vytvořit důstojné podmínky pro sportování nejen pro extraligové hokejisty, ale i krasobruslaře a veřejnost.

"Zlínský hokej musíme dostat do standardního modelu, podle kterého fungují kluby i v jiných městech České republiky. Ten model vypadá tak, že město vlastní stadion, stará se o jeho údržbu a podporuje mládežnický hokej, krasobruslení, případně sledge hokej," prohlásil Dufek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..