Rubriky:

Tipsport extraliga

Radní chtějí HC Mountfield prominout dluhy a dát dva miliony Kč

9. listopadu 2011 11:48 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Českobudějovičtí radní se dnes shodli na pomoci HC Mountfield. Zadluženému klubu chtějí dát dva miliony korun a prominout současné závazky. Zároveň mu v této sezoně prominou nájem ledu. Pokud záměr ve čtvrtek schválí zastupitelé, město hokejistům pomůže 4,8 milionu korun. Po mimořádném zasedání rady to ČTK sdělil primátor Juraj Thoma (OPB) s tím, že předseda představenstva HC Zdeněk Blažek s návrhem předběžně souhlasil.

 

Petr Hloušek, Právo

Město vedle dvoumilionového daru klubu promine dluh ve výši 1,305 milionu korun a v této sezoně mu odpustí částku za pronájem ledových ploch do 1,5 milionu Kč.

HC Mountfield České Budějovice odložil po jednání zastupitelstva města 13. října prodej hokejového klubu společnosti Marimex. Rozhodl se počkat na novou nabídku finanční pomoci do příštího zasedání zastupitelů 10. listopadu. Radní původně nabídli zadluženému celku pomoc 200.000 eur, zhruba pět milionů korun, přičemž klub žádal o deset milionů. Podmínka, že nedojde k prodeji klubu, byla pro představenstvo HC nepřijatelná.

Zastupitelé v říjnu klubu jednomyslně vyjádřili podporu a uložili radním, aby na příštím jednání navrhli způsob a formu podpory extraligového hokeje v Českých Budějovicích. Radní se před minulým zastupitelstvem dohodli, že klubu nabídnou jednoúčelovou neinvestiční dotaci ve výši 200.000 eur za podmínek, že v názvu bude mít České Budějovice, udrží se v extralize a neprodá licenci.

Člen představenstva HC Mountfield Ivan Drbohlav ČTK řekl, že podmínky pro něj nejsou akceptovatelné. Žádný podnikatel podle něj nemůže znehodnotit svou firmu tím, že řekne, že ji nikdy neprodá. Hodnota takové firmy je pak nulová.

Za posledních pět let byly podle něj příjmy klubu na 500 milionech korun, z čehož diváci se na nich podíleli asi 75 miliony, HC Mountfield, jehož je vlastníkem, 162 miliony a zbytek dodali malí, střední i velcí sponzoři z Českých Budějovic a okolí. Podle něj 11 ze 14 klubů v extralize významně sponzorují města a Budějovice k nim nepatří. Klubu nechtěli radní schválit ani pronájem ledu za symbolickou korunu.

Klub vyčíslil ztráty, které vznikly v sezoně 2010/2011, na deset milionů korun. Dlužil hráčům na platech, dodavatelům výstroje i městu za pronájem ledu. Za ledovou plochu klub městu dlužil koncem roku 1,4 milionu korun, splatnost pohledávky radní odložili do konce letošního roku. Případný vstup města do akciové společnosti odmítli.

Hokejisté Českých Budějovic skončili v uplynulé sezoně v základní části extraligy šestí. Ve čtvrtfinále play off potom vypadli s Vítkovicemi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..