Podeváté Slavia na výhru nedosáhla

Touha Slavie po jedenáctém zápasu bez porážky a osmé výhře v řadě ztroskotala na výtečném litvínovském brankáři Jarinovi, který pochytal řadu šancí včetně Tomicova nájezdu či Kropáčovy tutovky z poloviny utkání, kdy po mohutném skoku chytil puk do lapačky.

Domácí nevyužili ani půlminutovou přesilovku pěti proti třem, naopak prohrávali od 27. minuty, kdy obránci podcenili Hüblův únik.

Aktivní litvínovské napadání dělalo mistru potíže, navíc hned po 59 vteřinách poslední části zvýšil vedení v defenzívě dobře pracujícího celku hostí Havel a tentýž hráč měl i bleskovou odpověď na slávistické snížení.

Pražané před skvělým brankářem ztráceli útočné sebevědomí, bodový zisk nezachránili ani více než minutovou power play.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Porážka mrzí, jenže nelze vyhrávat donekonečna. Nedařila se nám rozehrávka a přes hodně vytaženou litvínovskou obranu jsme se moc těžko prosazovali."

Jaroslav Hübl, asistent trenéra Litvínova: "Předvedli jsme vynikající výkon, tým se nebál hrát a šel s chutí za nečekaným bodovým ziskem."

Slavia - Litvínov 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 44. P. Martinec (J. Novák) - 27. V. Hübl (Žemlička, Hranáč), 41. L. Havel (Žemlička), 47. L. Havel (Gombár). Rozhodčí: Havlík - Pacal, Pospíšil. Vyloučení: 4:6, navíc Žemlička (Litvínov) 10 min. Bez využití. Diváci: 2460.
Slavia: Málek - J. Novák, Kolařík, P. Kadlec, D. Pojkar, Kuntoš, Graňák, O. Staněk - D. Hruška, J. Beránek, Sup - Kropáč, P. Martinec, Tomica - Klepiš, Vondrka, Antoš - Jaroš, M. Kopecký, R. Dlouhý - od 21. min. navíc Červenka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Litvínov: Jarina - Poživil, Kroupa, Hranáč, Droppa, Klobouček, Krstev - Trávníček, Kubinčák, Gombár - Kašpar, V. Hübl, Žemlička - L. Havel, Říha, Prorok - Rolínek, T. Martinec, Balázs. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.