Ptáček přinesl Varům vítězství

KARLOVY VARY

Obránce František Ptáček rozhodl ve 49. minutě o vítězství Karlových Varů nad Vítkovicemi 1:0. První čisté konto v ročníku si připsal brankář Rudolf Pejchar, který tak skvěle nahradil zraněnou jedničku Petra Fraňka. Západočeši si tak před koncem roku spravili chuť po vysoké porážce 1:7 z půdy pražské Slavie.

Domácí měli v úvodu výhodu početní převahy, ale neprosadili se. V 11. minutě pak vítkovický brankář Pinc kryl i Svobodovu střelu, a zlikvidoval i velkou šanci Petra Kumstáta. Domácí nic nevytěžili ani ze své druhé přesilovky, i když si vypracovali dvě slibné šance.

I ve vyrovnaném druhém dějství měli o trochu více šancí domácí, ale do vedení mohli jít v půlce utkání hosté po Hubáčkově akci. Poté neproměnil svou příležitost karlovarský Skuhravý a ve 34. minutě kryl Pinc Kumstátovu dělovku z pravé strany.

Průměrný hokej se hrál také ve třetí třetině. Poprvé a naposledy se skóre změnilo ve 49. minutě, když Ptáčkovo nahození od modré skončilo v brance překvapeného Pince. V 53. minutě se popral Alinč s Pavlem Kumstátem a domácí centr měl navrch, což publikum bouřlivě ocenilo. V závěru Západočeši vítězství s přehledem uhájili.

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Za vítězstvím stojí hlavně brankář Pejchar, který odchytal skvělé utkání. I když jsme měli více ze hry, Vítkovice nám dvakrát ujely v naší přesilovce a zákroky Pejchara byly dost klíčové. Skvěle chytal i vítkovický Pinc, vypracovali jsme si hodně šancí, ale nemohli dát gól. Celé mužstvo bojovalo a výhru vydřelo."

Aleš Tomášek (Vítkovice): "Chtěli jsme alespoň jeden bod, i když jsme čekali, že Karlovy Vary do nás půjdou. Domácí měli více ze hry, byli lepší v osobních soubojích a také poměr střel vyzněl dost jednoznačně pro ně. Přesto jsme k bodu neměli daleko, prohráli jsme nešťastným vlastním gólem."

Karlovy Vary - Vítkovice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávka: 49. Ptáček (Alinč). Rozhodčí: Nečas - Pešek, Šátava. Vyloučení: 6:9, Černošek (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 3122.
Karlovy Vary: Pejchar - D. Hájek, Ptáček, Bauer, Krajíček, Galvas, Kivoň - Košťál, Alinč, L. Svoboda - Tvrdík, Lipianský, Bednařík - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus. Trenéři: Farda, Rulík.
Vítkovice: Pinc - Seman, Jurečka, Ficenc, Černošek, Rimmel, Pavel Kumstát, od 21. navíc Zápotočný - Míka, Burger, Hubáček - I. Padělek, Turek, A. Padělek - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek - od 21. navíc Krenželok. Trenéři: Svozil, A. Tomášek.