Gólová smršť Litvínova ve druhé třetině

LITVÍNOV

Základ jednoznačnému vítězství v severočeském derby položili litvínovští hokejisté čtyřmi využitými přesilovkami. Klobouček našel v páté min. najíždějícího V. Hübla, který sekundu před vypršením úvodní početní výhody otevřel skóre. Na začátku druhé třetiny přetížená obrana hostí vyráběla hrubé chyby, jež Litvínov dokázal potrestat.

Góly Kubinčáka po čtyřech sekundách další přesilovky a Trávníčka vyhnaly Faltu z liberecké branky, kam zamířil O. Svoboda. Ani jemu štěstí příliš nepřálo, protože vzápětí kapituloval z hole Proroka.

Tentýž hráč zanedlouho přidal znovu v početní výhodě svůj druhý zápis do střelecké listiny. A když ve 47. min. V. Hübl zvýšil na šestibrankový rozdíl, bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto. Až sedm minut před sirénou se Liberečtí zmohli jen na snížení S. Procházkou.

Pavel Hynek (Litvínov): "Rozhodla nevídaná produktivita našich hráčů. Od stavu 2:0 jsme měli utkání pevně pod kontrolou."

Josef Paleček (Liberec): "Po tak bezkrevném výkonu jsme neměli šanci na lepší výsledek. Čeká nás spousta práce, abychom odvrátili i teoretickou hrozbu baráže."

Litvínov - Liberec 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. V. Hübl (Droppa, Klobouček), 24. Kubinčák (Balázs, Hreus), 25. Trávníček (Skuhrovec, V. Hübl), 26. Prorok (L. Havel, Říha), 35. Prorok (Hreus), 47. V. Hübl (Droppa) - 53. S. Procházka (Rozsíval). Rozhodčí: Husička - Padevět, Čížek. Vyloučení: 4:8. Využití: 4:0. Diváci: 3790.
Litvínov: Mařík - Poživil, Skuhrovec, Hranáč, Droppa, Klobouček, Krstev - Trávníček, V. Hübl, Žemlička - Balázs, Hreus, Kubinčák - L. Havel, Říha, Prorok - T. Martinec. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.
Liberec: Falta (25. O. Svoboda) - Jiří Hanzlík, Ťupa, Čakajík, Holub, Šmíd, Jiruš, od 41. navíc Moravec - J. Hašek, Vampola, Korhoň - S. Procházka, Kašpařík, V. Novák - Rozsíval, Plodek, Verčík - od 41. navíc Hájek, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a J. Nedvěd st.