Plzeň prohrála na Spartě, o play-off se rozhodne v pátek

Sparta v utkání s Plzní vydřela vítězství, které ji definitivně zaručuje setrvání v elitní čtyřce a tím vstup do play-off na domácím ledě. V zápase sice přišla o tříbrankový náskok, ale díky Bartečkovu hattricku získala navrch. Plzeň těsně před koncem druhé části vedla, porážka pro ni ale znamená, že v pátek musí v normální hrací době zdolat Kladno, pokud chce být osmá.

Domácí měli perfektní úvod, když Marek pohotově dopravil do sítě odražený kotouč, o chvíli později Tomajko propálil Málka a nakonec Šimíček obral o puk Matějovského, aby z jeho přihrávky volný Bartečko snadno zvýšil na 3:0.

Plzeň vrátila do hry využitá přesilovka. Hosté najednou lépe bruslili, šli důrazněji do soubojů a na začátku druhé části předvedli fantastický obrat, když překonali Břízu třikrát za dvě minuty a 38 vteřin. Nejprve se prosadil důrazný Šaffer a potom během dvou střídání útok vedený J. Strakou.

Pražany vzpamatoval oddechový čas, přes minutu se vzorně bránili dvojité početní výhodě soupeře a 42 sekund před koncem druhé části srovnal Bartečko po úniku v oslabení.

Ve třetím dějství se domácí častěji tlačili před Málka, vítězný gól přinesla Bartečkova teč Šrekovy střely v přesilovce. Plzni k bodovému zisku nepomohla ani minutová power-play.

Alois Hadamczik, trenér Sparty: "Po excelentním začátku jsme katastrofálně pokračovali, ale nakonec si tým po důrazné domluvě uvědomil o co jde a získal cennou výhru."

Jiří Kučera, asistent trenéra Plzně: "Soupeře snadné vedení ukolébalo, aktivní hrou jsme získali navrch, jenže po chybách o vidinu vítězství přišli. Naši pozici to nemění, v posledním kole musíme vyhrát nad přímým rivalem o play-off."

Sparta - Plzeň 5:4 (3:1, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Marek, 8. Tomajko (Ton, Marek), 11. Bartečko (Šimíček), 40. Bartečko (L. Procházka, Špilár), 54. Bartečko (Šrek, Marek) - 13. Vostřák (Paroulek), 22. Šaffer (M. Dvořák, Dobroň), 24. Andrašovský (Paroulek, Dobrovolný), 25. J. Straka (M. Dvořák, Jindřich). Rozhodčí: Havlík, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4622.
Sparta: Bříza - Sloboda, Řezníček, L. Procházka, Šrek, Kuboš, Výtisk (27. Srdínko), od 16. min. navíc Jan Hanzlík - Ujčík, Broš, Chabada - Ton, Marek, Tomajko - Špilár, Šimíček, Bartečko. Trenéři: Hadamczik, Konečný.
Plzeň: Málek - Dobrovolný, Jindřich, Cartelli, M. Výborný, Dobroň, Krajíček - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Michal Straka, Matějovský - M. Dvořák, Špaňhel, Šaffer - Jaroslav Polák, Švík, Důras. Trenéři: Přerost, Kučera.