Liberec rozstřílel zoufalé Budějovice

Č. BUDĚJOVICE

Úroveň utkání mezi Budějovicemi a Libercem byla od počátku adekvátní postavení mužstev v tabulce. Hrálo se oboustranně nepřesně, o hokejových akcích s přesnou a tvrdou střelbou nelze vůbec mluvit. A tak ani brankáři neměli možnost předvést své umění. Alespoň trochu vystrašili gólmany Sailer a na druhé straně Korhoň.

Hokejovou nemohoucnost potvrdili hosté na počátku druhé třetiny, kdy hráli 86 sekund dvojnásobnou přesilovku a brankáře Mezina vůbec neohrozili. Hokej neměl zdaleka extraligovou úroveň, hrálo se jen na náhodu.

První se však prosadili Severočeši, když Mezina prostřelil Korhoň, o necelou půl minutu ale vyrovnal Mrázek.

Hosté ještě využili další zmatek před domácí brankou a Kašpařík zařídil hostům znovu vedení. Hned na počátku třetí dvacetiminutovky dal Jiruš zoufalým Jihočechům třetí branku a ti se totálně zhroutili.

Radek Ťoupal, trenér Č. Budějovic: "Z naší strany to byla ostuda a fiasko. Nevím, jak zastavit propad mužstva."

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Bylo to podprůměrné utkání. Nás uspokojila jen závěrečná třetina."

České Budějovice - Liberec 2:6 (0:0, 1:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 36. Mrázek (Jasečko), 54. Bartoš (Bělohlav, Ďurák) - 36. Korhoň (Čermák, Rozsíval), 37. Kašpařík (Čakajík), 42. Jiruš (Čermák, Korhoň), 49. Ťupa (Plodek, Rolínek), 51. Tvrdík (Rolínek), 54. V. Novák (Kašpařík). Rozhodčí: Bolina, Turčan - Čížek, Padevět. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1123.
Č. Budějovice: Mezin (51. Chábera) - L. Kolda, Ďurák, Jasečko, Jindra, Kotaška, Jakeš, Gýna, R. Čech - Hřebejk, Štrba, Bělohlav - Mrázek, Ondřej, Sailer - Kristek, Škoda, Bartoš - Mertl, Bacul, Fadrný. Trenéři: Ťoupal, L. Kolda st.
Liberec: O. Svoboda - Jiří Hanzlík, Čakajík, L. Šmíd, Jiruš, Podhradský, Ťupa - V. Novák, Kašpařík, M. Hájek - Rozsíval, Čermák, Korhoň - Plodek, Rolínek, Tvrdík - navíc od 13. do 18. Šulc. Trenéři: Paleček, Dvořák, J. Nedvěd.