Vsetín přišel o naději na play-off

VSETÍN

Hattrick Juraje Štefanky rozhodl o vítězství Vítkovic na ledě Vsetína. Domácí tým definitivně přišel o poslední teoretickou šanci na postup do play-off. Vítkovice mají již jistotu, že půjdou do vyřazovacích bojů ze šestého místa.

Nerozhodné skóre po první třetině šlo na vrub chabé vsetínské koncovce. Vítkovice vstoupily do utkání laxně a nedůsledně čistily prostor před brankářem Pincem.

Domácí šli do vedení již ve 2. minutě, kdy přesilovku využil Sedlák. Vsetín se dobrým pohybem propracovával do střeleckých pozic, v největších šancích však před Pincem selhali jak Dubec, tak kapitán Stantien.

Vítkovice pak přidaly na důrazu a záhy se jim povedlo srovnat. Ve 12. minutě vrátil Irgl do branky Bieglem vyražený puk. Vsetínu vrátila vedení individuální akce Valka, který po obkroužení branky překvapil Pince.

Vsetínští měli více ze hry a v 34. minutě mohli vedení potvrdit v dvouminutové přesilové hře pěti proti třem. Ta se jim ale nezdařila, což se pro další vývoj zápasu ukázalo jako rozhodující.

Vítkovicím stačila jediná povedená akce za celou prostřední část. Po chybné Stantienově rozehrávce Štefanka neměl problém přehodit bezmocného Biegla.

Slovenský útočník dostal chuť na další zářezy a během pěti minut závěrečné části zkompletoval čistý hattrick. Nejprve proměnil samostatný nájezd a poté stál na konci povedené přesilovkové kombinace.

Jan Neliba, trenér Vsetína: "Byli jsme dobří v útoku, neproměňovali jsme však gólové šance. Vítkovice nás tvrdě trestaly za chyby."

Aleš Tomášek, asitent trenéra Vítkovic: "Když jsme stáhli hru na tři pětky, začalo se nám dařit. Zasloužili jsme si vyhrát."

Vsetín - Vítkovice 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Z. Sedlák (Kowalczyk), 28. Valko, 50. Němec (Sedlák, Hudec) - 12. Irgl (M. Tomášek), 38. J. Štefanka (Irgl, M. Tomášek), 43. J. Štefanka, 48. J. Štefanka (Rimmel, Irgl). Rozhodčí: Rejthar, Venglář - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Diváci: 3460.
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Jiří Polák, Kowalczyk, Němec, Vyrůbalík, Horák, Hrabal - Dubec, Vak, Demel - Selingr, Stantien, R. Hruška - Prokop, Hudec, Z. Sedlák - Ambruz, Vávra, Valko. Trenéři: Tabara, Režnar a Neliba.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Černošek, Seman, Zápotočný, Rimmel, Pavel Kumstát, Ficenc, Chmelíř - Míka, Burger, Krayzel - I. Padělek, Turek, Hubáček - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek - Köhler, Hulva, Buček. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.