Brankové hody Litvínova ukončila Sparta

LITVÍNOV

Brankové hody hokejistů Litvínova skončily v pátečním domácím utkání proti Spartě, které Chemopetrol podlehl 1:4. Po čtrnácti trefách z minulých dvou zápasů Severočeši tentokrát pouze korigovali vývoj za stavu 0:3. Pražané rozhodli dvěma rychlými góly mezi 43. a 44. minutou.

Sparta nastoupila již s uzdraveným obráncem Řezníčkem. Litvínov měl v úvodní části navrch především díky přesilovým hrám. Při Pilařově vyloučení vytáhl sparťanský gólman Bříza lapačkou Škoulovu střelu a Severočeši se v polovině třetiny neprosadili ani v přesilovce pěti proti třem.

Po Řezníčkově faulu byl totiž hostující tým vyloučen ještě za zdržování hry, ale Reichelova formace znovu nedokázala brankáře Pražanů překonat. Ručinský trefil břevno a Šlégrova tečovaná střela zamířila těsně mimo. Na druhé straně měl Jarina větší potíže jen při Netíkově pokusu.

Po pauze byla Sparta aktivnější, ale také ztroskotávala na Jarinovi. Pilař vystřelil nejprve vysoko, a litvínovský gólman se tak vyznamenal až po Nedvědově bombě a Netíkově dorážce. Obě strany pak nevyužily po jedné přesilovce, přičemž obrovský tlak měla Sparta. Marek, Ton, Nedvěd ani Pilař však recept na Jarinu nenašli.

V 33. minutě se popral Schnábel s Bombicem, v pěstním souboji měl navrch a také putoval po trestu na pět minut a do konce utkání předčasně pod sprchy. Bombic dostal dvě plus dvě minuty. Jenže ještě než se Litvínov dočkal početní převahy, prohrával. Po Sivkově přihrávce se při hře čtyř proti čtyřem prosadil obránce Dobroň.

Svěřencům Slavomíra Lenera vyšel i vstup do závěrečného dějství. V rozmezí 30 sekund se totiž trefili Olesz a Ton, když u obou gólů byla na ledě litvínovská první formace. Hned za dalších 32 vteřin sice Trávníček snížil, ale Sparta si už vítězství pohlídala. Největší možnost vsítit druhou branku měl Litvínov v 57. minutě, ale Kubinčákovo nahození zastavila horní tyč. V závěrečné power play však Sivek potvrdil vítězství hostů.

Josef Beránek (Litvínov): "Před utkáním byla v Litvínově taková atmosféra, že můžeme dát zase třeba šest branek, ale vždycky záleží na soupeři. Dneska byl velmi dobrý. Důležitý byl asi první gól. My jsme odehrál dobře úvodních dvacet minut, ale nedali jsme gól ani v přesilovce pět na tři. Soupeř měl pak fyzicky navrch a přebruslil nás."

Marian Jelínek (Sparta): "Bylo to nadprůměrné utkání. My jsme přijeli s agresivním pojetím. Chtěli jsme zhustit střední pásmo a donutit soupeře k nastřelování kotoučů. Podali jsme kolektivní výkon. Jediným stínem utkání je zranění Melichara."

Litvínov - Sparta Praha 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 44. Trávníček (Balázs) - 36. Dobroň (Sivek), 43. Olesz (Kašpařík, Šindel), 44. Ton (Chabada), 60. Sivek. Rozhodčí: Bolina - Pešek, Rozlílek. Vyloučení: 6:6, navíc Bombic (Litvínov) 10 min. - Schnábel (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 7000 (vyprodáno).
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Poživil, Ťupa, Bombic, Hranáč - Kůrka, Reichel, Ručinský - Trávníček, Hreus, Kubinčák - L. Havel, L. Říha, Balázs - V. Hübl, Branda, Gombár. Trenéři: Beránek a Jeřábek.
Sparta: Bříza - Dobroň, Řezníček, Pilař, Melichar, Richter, Schnábel, Jan Hanzlík - Ton, Marek, Chabada - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - Netík, Sivek, Kotrla - Olesz, Šindel, Kašpařík. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.