Profesorský výkon Slavie Jihlavu neohrozil

JIHLAVA

Profesorský výkon Slavie v dohrávaném utkání prvního kola hokejové extraligy nestačil na enormní bojovnost Dukly Jihlava, jíž výborně zachytal Hronek, hostující na Vysočině právě z pražského klubu.

Jihlava sice přečkala dvouminutové oslabení, ale pak si nepohlídala Vašíčka, jenž tváří v tvář Hronkovi nezaváhal. Několik dalších závarů potom gólman Dukly vyřešil a před první pauzou zvedli domácí hlavy.

Nejprve Polák proměnil sólo dělovkou do horního růžku Musilovy branky a dvě a půl minuty na to zužitkoval přihrávku od zadního mantinelu obránce Malena. Uprostřed zápasu rozjásal ochozy Hlouch, který objel hostující branku a zasunul puk k tyči. Dvougólové manko vyburcovalo Pražany k náporu, jenže Duda ani Stümpel neměli v šancích přesnou mušku.

Až v poslední části Slavia snížila, ale v době největšího tlaku zastavil Kadlec v brejku jihlavského Čachotského a Bakus vydařeným blafákem z trestného střílení definitivně rozhodl. Pátý gól přidal do prázdné branky při pokusu hostů o power-play Altrichter a poslední úder zasadil Slavii Padělek.

Petr Fiala, trenér Jihlavy: "Začali jsme hodně zakřiknutě, ale postupně jsme se rozehráli k vynikajícímu výkonu."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Snažili jsme se o aktivní hokej, ale nevedlo se nám v koncovce. Mladý brankář Musil prožil náročnou premiéru."

Jihlava - Slavia 6:2
Branky: 17. Polák, 19. Malena, 30. Hlouch, 52. Bakus z trest. střílení, 57. Altrichter, 59. A. Padělek - 6. Vašíček, 46. Sup, hlavní rozhodčí Šindler, vyloučení 4:4, bez využití, 5200 diváků, třetiny 2:1, 1:0, 3:1.