Vsetín body ve Varech neudržel

KARLOVY VARY

Vsetín i s mladíkem Žigárdym v bráně dlouho držel naději na bodový zisk, Karlovy Vary byly ovšem v koncovce efektivnější a zaslouženě zvítězily. Domácí tým ztrácel hodně puků nepřesnými přihrávkami už ve středním pásmu, jedna povedená akce ale posadila Energii do sedla.

Alinč našel před brankou volného Dvořáka, jenž pohodlně skóroval. Aktivnější Vary se dostaly do tempa a přehrávaly soupeře ve všech směrech.

V závěru třetiny je ovšem překvapil osamocený Demel, který ranou z otočky srovnal. Hra pak až do poloviny zápasu trpěla množstvím nepřesností.

Až ve 31. minutě dotlačil do hostující branky puk důrazný Hurtaj. Uklidnění přinesl domácím až Lipianský, když si najel na pěknou Tomíkovu přihrávku od mantinelu a ranou z první zamířil přesně k tyči.

Radim Rulík, asistent trenéra K. Varů: "Po vedoucím gólu jsme si vytvořili až drtivý tlak, vyrovnání soupeře nás přibrzdilo, konečné vítězství je pro nás obrovsky důležité."

Zdislav Tabara, asistemt trenéra Vsetína: "Nepodařilo se nám přečkat úvodní tlak, hrozně se nadřeme na góly a pak zbytečně inkasujeme a nemáme sílu utkání zvrátit."

Karlovy Vary - Vsetín 3:1
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0. Branky a nahrávky: 4. M. Dvořák (Alinč, Milan Procházka), 31. Hurtaj (Tomík), 55. Lipianský (Tomík) - 18. Demel (Kovář, Vak). Rozhodčí: Šindler - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 3200.
Karlovy Vary: Z. Šmíd - Bauer, J. Polák, Kutlák, F. Ptáček, Krajíček, M. Hlavačka, Suur - Milan Procházka, Alinč, M. Dvořák - Tomík, Lipianský, Hurtaj - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Košťál, Krátoška, Míka. Trenéři: Pazourek a Rulík.
Vsetín: Žigárdy - Jaškin, Frolo, Hrabal, Kowalczyk, Klesla, Němec - Veselý, Vlach, Somík - Kovář, Vak, Demel - Zadina, Brabenec, Korotvička - Květon, Pavliš, Pištek. Trenéři: Neliba, Tabara a Režnar.