Tipsport extraliga

Domácí neporazitelnost Sparty trvá

19. října 2004 20:24 - PRAHA

Sparta i bez útočníka Kratěny, léčícího si třísla, neměla potíže s udržením domácí neporazitelnosti. Znojmo totiž předvedlo na jejím ledě zoufalý výkon plný nepřesností a herních chyb a jediný gólu dalo na začátku druhé části po Břízově zaváhání při rozehrávce.

V té chvíli měla Sparta už ale dvoubrankový náskok, o který se zasloužil agilní Ton. Už v 6. minutě předložil báječně puk volnému Chabadovi a 82 vteřin před první pauzou se protáhl zkoprnělou obranou, aby neatakován stihl protlačit puk za Vokounova záda.

Poměr střel 20:5 v první části jasně dokumentoval převahu domácích. Po šťastném snížení se hosté na chvíli hokejově probudili, jenže Pardavý v přesilovce trefil jen tyčku a režie zápasu byla dál plně v rukou Sparty.

V koncovce důraznější domácí zvýšili vedení po Sivkově chytré přihrávce na Hanzlíka, pak už jim stačilo hlídat střední pásmo a občas pohrozit v útoku.

Marian Jelínek, asistent trenéra Sparty: "Hráči předvedli kombinačně dobrý hokej i velkou vůli po vítězství a utkání měli pod kontrolou."

Leoš Zajíc, trenér Znojma: "Sparta proti chybující obraně lehce získala uklidňující náskok, byla výrazně lepší."

Sparta - Znojmo 3:1
Třetiny: 2:0, 1:1, 0:0. Branky a nahrávky: 6. Chabada (Ton, Marek), 19. Ton, 34. Jan Hanzlík (Sivek, Kašpařík) - 21. Uram (P. Pucher). Rozhodčí: Smeták - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 6012.
Sparta: Bříza - L. Procházka, J. Řezníček, Richter, Schnábel, Pilař, Jan Hanzlík - Ton, Marek, Chabada - Netík, Kašpařík, Sivek - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - J. Šindel, Broš, Olesz. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Znojmo: Vokoun - Bičánek, Benák, K. Rachůnek, Mojžíš, Toman, Křetínský, od 21. min. navíc Kvetan - Plášek, P. Pucher, Uram - Havlát, Haman, Eliáš - Pardavý, Kucharčík, R. Erat - od 21. min. navíc Barus, Ondřej, Ludvík. Trenéři: Zajíc, Kastner a Vaněk.