Liberec neuspěl ve Varech

KARLOVY VARY

Bez zraněných hvězd Hniličky a Kotalíka ztratil Liberec v Karlových Varech naději na body zbytečnou nedisciplinovaností ve třetí třetině. Prvních deset minut utkání příliš vzruchu nepřineslo. Tempo hry zvedl až první gól.

Skuhravý využil špatného rozestavění obrany soupeře, přihrál najíždějícímu Kutlákovi, jenž měl dost času i na dorážku.

Rychlý útočný hokej přišel na řadu až od druhé části. Při dlouhé dvojnásobné přesilovce Liberce vynikl brankář Šmíd, jehož lapačka efektně zkrotila Tomajkovu ránu z kruhů.

Závěrečný tlak Tygrů se rozpustil v množství faulů. V přesilovkách zajistili domácím klid dělovkou od modré Ptáček a po pohledné kombinaci do prázdné klece dorážející Dvořák. Ke konci pouze zkorigoval Čermák.

Karlovy Vary - Liberec 3:1
Třetiny: 1:0, 0:0, 2:1. Branky a nahrávky: 15. Kutlák (Skuhravý), 52. Ptáček (Hlavačka, Tomík), 54. M. Dvořák (Alinč, Košťál) - 60. Čermák (Rataj). Rozhodčí: Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 9:10, navíc Bauer - S. Procházka oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2950.
Karlovy Vary: Z. Šmíd - Bauer, J. Polák, Kutlák, Ptáček, Krajíček, Hlavačka, Suur, Harant - Bednařík, Alinč, M. Dvořák - Tomík, Lipianský, Hurtaj - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Košťál, Krátoška, Míka. Trenéři: Pazourek a Rulík.
Liberec: Falta - L. Šmíd, Jiruš, Holub, M. Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Vampola, P. Rozsíval - R. Vrbata, Nedorost, Víšek. Trenér: Paleček, K. Dvořák a Kapoun.