Litvínov po velkém obratu porazil Znojmo

LITVÍNOV

Hokejisté Litvínova porazili v úterním 20. kole extraligy Znojmo 6:3, když o své výhře rozhodli čtyřmi góly v závěrečné třetině. Velkou zásluhu na tom měl útočník Balázs, který dvě branky vstřelil a na jednu přihrál. Křídlo první domácí formace přitom k zápasu nemělo ze zdravotních důvodů nastoupit.

Po vyrovnaném začátku posunul domácí do vedením Ručinský, který ve dvanácté minutě propálil vše, co mu stálo v cestě. Zanedlouho však bylo vyrovnáno, když střílel Rachůnek vracející se z trestné lavice. Po přestávce nasadilo k obratu Znojmo a Havlát střelil jeho druhý gól. Přesto se do kabin opět šlo za nerozhodného výsledku. Reichlovu střelu šťastně tečoval Balázsovi.

Rozhodnutí tak přineslo závěrečné dějství, které ale předčasně skončilo pro Ručinského a Eliáše. Po vzájemné šarvátce totiž oba putovali předčasně do sprch. Poté posunul Havlát Orli opět do vedení, ale útočný uragán posunul k výhře Severočechy. Nejdříve srovnal Branda, který tečoval tak trochu sporně střelu Kloboučka. Hlavní rozhodčí však gól po konzultaci s videem uznal.

Následovaly tři domácí branky v rozmezí čtyř minut, které zajistily Litvínovu zisk tří bodů. Po obráncích Kroupovi a Škoulovi se podruhé trefil Balázs. Zápas však zakončila hromadná bitka při podávání rukou po závěrečné siréně.

Litvínov - Znojmo 6:3
Třetiny: 1:1, 1:1, 4:1. Branky a nahrávky: 12. Ručinský (Reichel), 38. Balázs (Reichel), 49. Branda (Klobouček), 53. Kroupa (Gombár), 55. Škoula (Balázs), 57. Balázs (Reichel) - 13. K. Rachůnek (Mojžíš, Vorel), 35. Havlát (Vorel), 43. Havlát (Bičánek). Rozhodčí: Homola - Pospíšil, Chytil. Vyloučení: 5:3, navíc Ručinský - Eliáš oba 5 min a do konce. Bez využití. Diváci: 4510.
Litvínov: Jarina - Hranáč, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Klobouček, Ťupa - Balázs, Reichel, Ručinský (47. Sklenička) - Trávníček, V. Hübl, Kubinčák - T. Kůrka, Branda, Gombár. Trenéři: Beránek a Jeřábek.
Znojmo: Slávik - Bičánek, Benák, K. Rachůnek, Křetinský, Mojžíš, Šmach - Uram, Vorel, Pucher - Havlát, R. Erat, Eliáš - Ludvík, Haman, Plášek - Kucharčík, Barus, Ondřej. Trenéři: Kastner a Dočekal.