Jágrovy asistence dovedly Kladno k vítězství nad Slavií

Jaromír Jágr byl hlavním lákadlem včerejšího zápasu a v roli asistenta veškerá očekávání splnil. Ještě než začala hokejová bitva, ocenili diváci potleskem vestoje olympijského vítěze Františka Kučeru, jenž se oficiálně rozloučil s kariérou.

Kladenský Jaromír Jágr (vlevo) bojuje s Janem Kopeckým ze Slavie.

Samotný zápas byl spíše urputnou bitvou než hokejovým představením, za opatrnou úvodní částí udělal před první přestávkou gólovou tečku kladenský Klimt.

Pět minut po začátku prostředního dějství zaskočil do té doby bezchybného Orcta střelou zpoza beka Jelínka Vašíček a na konci druhé třetiny v tlačenici i Vlasák.

V polovině utkání ovšem lovil puk ze své klece i Franěk, když Jágr vybídl ke skórování Martina Procházku a obě mužstva tak šla podruhé do kabin za nerozhodného stavu.

Spolupráce Jágra, jenž nahrával na všechny tři branky Kladna, s Procházkou pak deset minut před závěrečnou sirénou zajistila hostům rozhodující gólový náskok.

Více šancí přitom bylo na straně Slavie, ale v úspěšném zakončení jí úspěšně bránil Orct, nebo i tyč jako v případě Stümpela.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Začali jsme opatrně a Kladno nás přehrávalo. Ve druhé části jsme měli dost šancí na otočení."

Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Děkuji týmu za bojovný výkon podpořený první řadou a brankářem Orctem."

Slavia - Kladno 2:3
Třetiny: 0:1, 2:1, 0:1. Branky a nahrávky: 25. Vašíček (Antoš), 40. Vlasák (Stümpel) - 19. Klimt (Jágr), 31. Martin Procházka (Jágr), 50. Martin Procházka (Jágr). Rozhodčí: Šindler - Guth. Rittich. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 15.783.
Slavia: Franěk - J. Novák, Kolařík, Kadlec, Klouček, Žabka, Graňák - Duda, Vašíček, Antoš - D. Hruška, Beránek, Sup - Vlasák, Stümpel, Tomica - Kopecký, P. Martinec, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, V. Čech, Jelínek, Zeman, Špelda - Jágr, Patera, Martin Procházka - M. Hořava, Gardoň, Klimt - Kysela, Zajíc, Horna - V. Bílek, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller, V. Evan a Tatíček.