Zlín si snadno poradil s Jihlavou

ZLÍN

Hokejisté Zlína potvrdili v zápase s Jihlavou roli favorita a celek z Vysočiny porazili v úterý na domácím ledě vysoko 7:1. Svěřenci trenéra Bokroše rozhodli o jasném vítězství ve druhé části, kdy v rozmezí jedenácti minut čtyřikrát skórovali. Hosté tak ani v desátém utkání venku nezabodovali.

Domácí nastoupili bez obránce Martina Hamrlíka, který si odpykával trest za vyvolání páteční bitky proti Vsetínu, a slovenského forvarda Kováčika, jehož do hry nepustily potíže se zápěstím. Jihlavskému nováčkovi zase scházel kvůli zranění klíčový útočník Kaděra.

Mistrovskému Zlínu vyšel začátek podle představ. Minutový tlak Čajánkovy formace přetavil ve vedoucí branku Barinka. Domácí hráči se poté ale uspokojili a dovolili soupeři vyrovnat hru. Zlínským ke zvýšení náskoku nepomohla ani čtyřminutová přesilovka při vyloučení Zajace. Naopak v oslabení zahrozil jihlavský Punčochář a brankář Altrichter si připsal první těžší zákrok.

Druhá třetina už vyšla domácímu mužstvu mnohem lépe a nešťastný Suchan v rozmezí necelých dvou minut třikrát lovil puk ze své sítě. Nejprve sice Erat napálil v jasné pozici jen do hostujícího gólmana, ale poté našel Leška od zadního mantinelu najíždějícího Tesaříka, který v pohodě trefil odkrytou bránu. Další trefu přidal osamocený Záhorovský, jenž měl dost času ke střelbě, na čtyřbrankový rozdíl zvýšil z prostoru před brankou Erat.

Jihlavský trenér Fiala si po tomto úderu vzal raději oddechový čas. Krátká pauza jeho svěřencům pomohla, ve 28. minutě potrestal lehkovážnost domácích bekhendovou střelou Padělek. Ale o devět minut později prokázal čich na góly Balaštík, který po Eratově nájezdu dotlačil kotouč za Suchanova záda.

Ve 42. druhé minutě na chvíli opustil hostující gólman svou klec, ale jeho náhradník Hronek neměl při krátkém pobytu na ledě štěstí. Aniž by si aspoň jednou sáhl na puk, překonal ho svým dvoustým zásahem v extralize zlínský kapitán Okál a Suchan se znovu vrátil do brány. V závěru stanovil konečný výsledek druhou trefou v utkání Barinka.

Zlín - Dukla Jihlava 7:1
Třetiny: 1:0, 4:1, 2:0. Branky a nahrávky: 2. Barinka (Čajánek), 25. Tesařík (Leška, Erat), 26. Záhorovský (Galvas, Okál), 27. M. Erat (Balaštík), 37. Balaštík (M. Erat), 42. Okál (Kristek, Záhorovský), 58. Barinka (Čajánek, R. Hamrlík) - 28. A. Padělek (Hlouch). Rozhodčí: Husička - Hlavatý, Machálek. Vyloučení: 2:8, navíc Zajac (Jihlava) 10 min. Bez využití. Diváci: 4812.
Zlín: M. Altrichter - Zubíček, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Galvas, od 41. navíc Kudělka, Vosátko - Balaštík, Leška, M. Erat - Barinka, Čajánek, Jenáček - Okál, Kristek, Záhorovský - Mokrejš, Martin Čech, Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Jihlava: Suchan (od 42. do 42. Hronek) - Ficenc, Buzek, Devečka, Malena, Punčochář, Dobrovolný, Zajac, Kuchyňa - Vostřák, Bakus, Mareš - Hlouch, A. Padělek, Čachotský - Dolana, Vala, P. Altrichter - Šmarda, Marián Havel, Rytnauer. Trenéři: Vlk a Fiala.