Pardubice čtyřmi góly v závěru dorazily Jihlavu

JIHLAVA

Hokejisté Jihlavy ani v 21. kole extraligy nerozšířili své hubené bodové konto, když podlehli na vlastním ledě týmu z Pardubic 1:6. Domácí sice na začátku třetí třetiny prohrávali jen o gól, Východočeši si ale třemi rychlými brankami pojistili vítězství.

První šanci měl sice domácí Vala, ale přesto v Jihlavě udeřili rychle hosté. Už v polovině třetí minuty potrestal nedůraz za brankou domácího Suchana Koukal a hosté šli do vedení. Vzápětí měli jihlavští výhodu přesilové hry, ale k ničemu ji nezužitkovali.

Pak ukázali svoji sílu Východočeši, jimž diváci vytvořili na Horáckém zimním stadiónu takřka domácí prostředí, a rychlý útok na počátku sedmé minuty proměnili po Bulisově řesné přihrávce Mikeskou v gólovou pojistku. Také ve zbytku první třetiny se hrálo hlavně před brankou domácích, ale Suchan často za přispění celé pětky nájezdům odolal.

Jihlava se i v dalších minutách musela soustředit na obranu, ale dalšímu tlaku dokázala dlouho odolávat. Po první přestávce se domácí přece jen častěji dostávali do protiútoků, ale v pohodě chytajícího pardubického brankáře Lašáka příliš zaměstnat nedokázali, naopak z každé akce hostů hrozilo vážné nebezpečí. Hemský, Čáslava i Mikeska v nejlepších pozicích ovšem za záda Suchana puk nedopravili.

Také do závěrečné třetiny vstoupili hosté sebevědoměji, ale Rolínek sólový nájezd nevyužil, zatímco protiútok Šmardy doklepl do sítě Bakus a schylovalo se k dramatu. Hosté ale záplatku odmítli a během necelých dvou minut vrátili utkání pod svou kontrolu.

Z přesilovky rychle zvýšil na 1:3 Bulis a o čtrnáct vteřin později rozšířil statistiku střelců Sýkora. Když pak na konci devětačtyřicáté minuty upravil Mudroch po kombinaci na jeden dotek na 1:5, mohli si hostující fanoušci vychutnávat vítězství v mexických vlnách. V předposlední minutě jim navíc udělal šestou radost pohotový Divíšek.

Petr Vlk, trenér Jihlavy: "Oba góly v první třetině jsme soupeři nabídli po hrubých individuálních chybách. Po gólu na 1:2 ve třetí třetině přišlo zbytečné vyloučení, dva rychlé góly vzápětí už kluci neunesli."

Vladimír Martinec, trenér Pardubic: "V první a v poslední třetině jsme podali dobrý výkon a vstřelili i branky. Domácí nás sice na počátku třetí třetiny vystrašili, ale kluci zabrali a utkání rychle  rozhodli."

Dukla Jihlava - Pardubice 1:6
Třetiny: 0:2, 0:0, 1:4. Branky a nahrávky: 45. Bakus (Šmarda, Vostřák) - 3. Koukal (Průcha), 7. Mikeska (Bulis, Snopek), 46. Bulis (Pácal), 46. P. Sýkora, 49. Mudroch (Průcha, Koukal), 59. T. Divíšek (Snopek). Rozhodčí: Trombík - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 4280.
Jihlava: Suchan - Ficenc, Buzek, Devečka, Malena, Punčochář, Dobrovolný, Kuchyňa, Zajac - Vostřák, Bakus, Mareš - Hlouch, A. Padělek, Čachotský - Cmunt, Vala, P. Altrichter - Šmarda, Marián Havel, Rytnauer. Trenéři: Vlk, Fiala.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Pácal, Vyhlídal, Mudroch - A. Hemský, T. Blažek, Tvrdík - Hejduk, Mikeska, Bulis - P. Sýkora, T. Divíšek, Rolínek - Průcha, Koukal, Pištek. Trenéři: Martinec, Šejba.
Další zápasy 21. kola extraligy
Třinec - Zlín 3:2
Vsetín - Litvínov 4:1
Znojmo - Slavia 1:2
Kladno - Liberec 5:4
Sparta - Plzeň 5:4 pp
Zápas K. Vary - Vítkovice, jenž se měl hrát v sobotu 6. listopadu, byl odložen kvůli epidemii střevní chřipky v západočeském celku.