Kaberle gólem v poslední sekundě vyprovodil Liberec

KLADNO

Předpokládaná derniéra Jaromíra Jágra v dresu Kladna měla v pátek chuť vítězství. Středočeši sice ještě v poslední minutě utkání s Libercem hráli nerozhodně 4:4, pak však napřáhl Tomáš Kaberle a střelou přes celé hřiště překonal v poslední sekundě zápasu hostujícího gólmana Milana Hniličku.

Kladenští začali zápas aktivně a už v páté minutě potvrdil svou současnou střeleckou formu Martin Procházka. Hosté však nepůsobili ustrašeným dojmem a rychle se jim podařilo vyrovnat. V oslabení je k tomu vybídl chybující Kysela a pro Vrbatu nebyl problém zakončit přesně své sólo.

V následných početních výhodách o sobě ale opět dala vědět hlavní extraligová hvězda. Téměř minutovou hru ve třech sice Severočeši přežili, ale následnou klasickou výhodu už nikoli. Zasloužil se o to Jágr, který si najel zpoza branky před Hniličku a zvedl puk pod horní tyčku. I tentokráte se však podařilo Tygrům srovnat a postaral zásluhou Čermáka.

Zatímco nejaktivnějším domácím hráčem byl již tradičně Jágr, o útočnou aktivitu hostí se starali zejména Vrbata, Rataj a Vaic. Posledně jmenovaný slovenský reprezentační útočník se také zasloužil o třetí branku hosté. Kladenští sice přežili dvě početní výhody soupeře, ale při své přesilovce opět trestuhodně chybovali a Vaic toho využil.

Konec vítězné série domácích se přiblížil v úvodu třetího dějství, kdy Kladno sice přežilo dvouminutové oslabení, ale sedm vteřin po návratu Jágra na led se dostal puk k osamocenému Čermákovi, který trefil odkrytou svatyni domácích. Aktivní Jágr ale opět duel zdramatizoval poté, co za Hniličkova záda dorazil jím pouze vyraženou Paterovu střelu.

Již nečekaný obrat poté dokonal Kaberle, jenž nejprve v 53. minutě šest vteřin po přesilovce vyrovnal a v samotném závěru rozhodl o zisku tří bodů a prodloužení sérii kladenských výher na šest. Kaberleho střelu před celé hřiště totiž tečoval jeden z hostujících hráčů a puk skončil za zády překvapeného Hniličky. Rozhodčí Rejthar branku po krátké konzultaci k radosti rekordní návštěvy na kladenském stadionu uznal.

Kladno - Liberec 5:4
Třetiny: 2:2, 0:1, 2:1. Branky a nahrávky: 5. Martin Procházka (Jágr), 9. Jágr (Patera), 48. Jágr (Patera), 53. T. Kaberle (Jágr, Patera), 60. T. Kaberle - 7. R. Vrbata, 17. Čermák (Jiruš), 34. Vaic (Holub), 43. Čermák (S. Procházka). Rozhodčí: Rejthar - M. Čech, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 7214.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, V. Čech, Jelínek, Zeman, Špelda - Jágr, Patera, Martin Procházka - M. Hořava, Hrdina, Klimt - Kysela, Zajíc, Horna - V. Bílek, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller, V. Evan a Tatíček.
Liberec: Hnilička (48. - 48. Falta) - Holub, Jiruš, Krstev, Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Víšek - V. Novák, Vampola, S. Procházka - R. Vrbata, Vaic, P. Rozsíval - Klimenta, Pabiška, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Další zápasy 21. kola extraligy
Třinec - Zlín 3:2
Vsetín - Litvínov 4:1
Znojmo - Slavia 1:2
Dukla Jihlava - Pardubice 1:6
Sparta - Plzeň 5:4 pp
Zápas K. Vary - Vítkovice, jenž se měl hrát v sobotu 6. listopadu, byl odložen kvůli epidemii střevní chřipky v západočeském celku.