Tipsport extraliga

ANKETA: Růžičkovo galapředstavení, či Hamerlíkova druhá nula? Vyberte hvězdu 9. kola extraligy

10. října 2012 12:38 - Praha

V devátém kole hokejové Tipsport extraligy všechny zastínil třinecký útočník Martin Růžička, který výhru Ocelářů 5:0 nad Českými Budějovicemi zařídil třemi góly a dvěma asistencemi. Vědět ale o sobě dali i další. Triumf Plzně režíroval Tomáš Vlasák, nulu vychytal třinecký gólman Peter Hamerlík. Vyberte v anketě pod článkem hráče, který byl podle vás největší hvězdou...

Jaroslav Ožana, ČTK

Peter Hamerlík

1. Peter Hamerlík

HC Oceláři Třinec

Třinecký brankář si připsal už druhé čisté konto, čímž se může v extralize pochlubit už jen vítkovický Málek. Proti Českým Budějovicím zlikvidoval třicet střel.

Tuukka Rask

2. Tuukka Rask

Škoda Plzeň

Plzeňská posila z amerického Bostonu inkasovala proti Chomutovu jen z hole Michaela Frolíka a třiadvaceti zásahy podpořila výhru Škodovky v prodloužení. Úspěšnost zákroků: 95,83 %.

Milan Řehoř

3. Milan Řehoř

Piráti Chomutov

Dělal, co mohl, ale prohře Pirátů na ledě Plzně 1:2 po prodloužení nezabránil. Stává se už tradicí, že jsou chomutovští gólmani zasypáváni sprškou střel soupeřova týmu. Řehoř jich zlikvidoval třiapadesát, úspěšnost zákroků činila 96,36 %.

Václav Benák

4. Václav Benák

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

1 (1+0)

Pardubický zadák v závěru utkání ve Vítkovicích snižoval na 2:3, další gól už ale Východočeši nepřidali a na páteční výhru nad stejným soupeřem nenavázali.

Boris Valábik

5. Boris Valábik

HC Kometa Brno

1 (1+0)

Dvoumetrový brněnský obránce otevřel na ledě Karlových Varů skóre a v desátém zápase zaznamenal vůbec první bod v sezóně.

Jan Hruška

6. Jan Hruška

2 (1+1)

Útočník Komety zařídil výhru svého týmu v Karlových Varech 4:3 vítězným gólem v prodloužení, v základní hrací době si navíc připsal asistenci.

Viktor Hübl

7. Viktor Hübl

HC VERVA Litvínov

2 (1+1)

Litvínovský forvard si od úvodu sezóny udržuje velmi slušnou formu. Proti Liberci rozhodl o výhře rozhodujícím samostatným nájezdem, druhý bod má za přihrávku na Posymkovu trefu.

Lukáš Klimek

8. Lukáš Klimek

HC Vítkovice Steel

2 (1+1)

Strůjce úterní vítkovické výhry 3:2 nad Pardubicemi. V první třetině v rozmezí dvou minut nejprve první gól připravil, druhý pak vstřelil sám.

Martin Růžička

9. Martin Růžička

5 (3+2)

Třinec porazil Budějovice 5:0, k Růžičkově bilanci tří gólů a dvou asistencí netřeba nic dalšího dodávat.

Tomáš Vlasák

10. Tomáš Vlasák

Škoda Plzeň

2 (2+0)

Plzeňský útočník zařídil dvěma góly výhru Škodovky 2:1 po prodloužení nad chomutovským nováčkem. První branku vstřelil už po 24 vteřinách hry, druhou pak minutu a půl před koncem nastavení.