Rubriky:

Tipsport extraliga

Chomutov dostal za rasismus fanoušků pokutu 30 tisíc korun

30. října 2012 12:38 - Chomutov

Extraligový tým Piráti Chomutov dostal od disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) pokutu 30 000 korun za rasistické chování fanoušků. Ti v nedělním utkání hanlivě pokřikovali na hráče tmavé pleti Wayna Simmondse z Liberce.

Část fanoušků z "kotle" chomutovského týmu začala útočníka Philadelphie, který do Liberce přišel během výluky v zámořské NHL, urážet poté, co byl po souboji s ním ve třetí třetině vyloučen domácí forvard Miroslav Zálešák. Z hlediště se ozvalo skandování "opice".

Disciplinární komise mohla Piráty za prohřešek, který upoutal i zámořská média, potrestat napomenutím, pokutou ve výši 500 až 500 000 korun nebo uzavřením stadiónu. Nakonec klub dostal pokutu ve spodní sazbě.

Vedení Chomutova se druhý den na oficiálním webu za chování části fanoušků omluvilo a zaslalo Simmondsovi dopis, v němž rasistické pokřiky na jeho adresu odsoudilo.

Holý: Chomutov se k tomu postavil čelem

"Dost jsme o tom diskutovali a nakonec jsme se rozhodli pro toto řešení, které je podle nás nejlepší," řekl předseda komise Karel Holý ČTK.

Plusovým bodem Severočechů byl i fakt, že se hned po zápase Simmondsovi i libereckému klubu oficiálně omluvili a avizovali, že proti podobnému chování svých fanoušků budou tvrdě bojovat.

"Postavili se k tomu čelem, i proto jsme zvolili tuto cestu. Navíc se něco podobného u nás stalo poprvé," podotkl Holý, který byl osobně proti tomu, aby Chomutovu byl podmíněně uzavřen stadión. Disciplinární komise navíc na problém s možnými rasistickými nadávkami upozornila všechny extraligové kluby.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..