Rubriky:

Tipsport extraliga

Jágr byl největší atrakcí extraligy, Kladno ale na konec výluky NHL doplatí nejvíc, shodli se experti

8. ledna 2013 13:22 - Praha

Na odchod hvězd NHL zpátky za oceán nejvíce v české extralize doplatí Kladno. Shodli se na tom tři hokejoví experti, kterým redakce Sport.cz položila ještě čtyři další otázky týkající se působení zámořských posil v tuzemské nejvyšší soutěži po dobu výluky v NHL.

 

Petr Hloušek, Právo

Sport.cz oslovil Milana Antoše, který se Slavií v roce 2003 slavil mistrovský titul a nyní působí jako televizní spolukomentátor, Josefa Augustu, který byl mezi lety 1999-2001 u zlatého hattricku české reprezentace na MS, a Vladimíra Martince, který se může pochlubit stejnou bilancí jako Augusta, navíc má tři tituly světového šampióna i coby hráč.

Experti odpovídali na pět dotazů. Jejich odpovědi naleznete před čísly, které znázorňují danou otázku. V tabulce tak najdete nejdříve odpovědi všech tří expertů na první otázku, poté odpovědi na druhou otázku atd.

Sport.cz položil expertům následujících 5 otázek
1) Jakou událost si v souvislosti s působením posil z NHL v extralize vybavíte jako první?
2) Co odchod hvězd provede s kvalitou extraligy?
3) Opadne divácký zájem?
4) Který tým na konec výluky doplatí nejvíce?
5) Souhlasíte s ojedinělými hlasy, že kvůli dočasnému působení hráčů z NHL byla extraliga neregulérní?
Milan Antoš

Milan Antoš

1

Jednoznačně Jágra, který je ještě schopen hrát v NHL a ve čtyřiceti letech tady poblázní lidi.

Josef Augusta

Josef Augusta

1

To je jednoznačný, Jarda Jágr. Obrovský přínos pro celou ligu a hlavně oživení pro diváky.

Vladimír Martinec

Vladimír Martinec

1

Vzpomínat budu na kladenskou lajnu Jágr, Plekanec, Tlustý. To bylo o něčem, byla paráda se dívat, jak všechny zezačátku válcovali.

Milan Antoš

Milan Antoš

2

Je to špatné pro diváky, ale dobré pro hokej. Zase začnou hrát kluci, kteří tu působí dlouhodobě. Spoustu věcí mohli od hvězd z NHL odkoukat. Kdo z nich chce trénovat a má motivaci něco v hokeji dosáhnout, byla to pro něj obrovská škola.

Josef Augusta

Josef Augusta

2

Samozřejmě se to projeví, drtivá většina hráčů z NHL totiž přispěla k pozdvihnutí soutěže. Nemusí to být nějak moc markantní, ale patrné to bude.

Vladimír Martinec

Vladimír Martinec

2

Ani by se to projevit nemuselo. Příležitost dostanou mladší hráči, kteří byli odstrkovaní, a teď by měli být plní energie a do hokeje vnesou větší dravost.

Milan Antoš

Milan Antoš

3

Je absolutní blbost, když někdo tvrdí, že lidi na hokej nechodí. Je dobrý signál pro všechny, že když se hraje dobrý hokej nebo když přijedou hvězdy, lidé si cestu na stadión najdou a stovku utratí. Asi všichni tušíme, že když tu nebude hrát Jágr, Plekanec nebo Prospal, zájem trochu opadne a lidí bude chodit méně. Ale věřím, že si vždy najdou něco zajímavého, co extraliga přináší a čím je pobaví. Teď je to třeba třinecký Růžička, kterému se extrémně daří, nebo Slavia, která hraje výborně v obraně a dostává nejméně branek.

Josef Augusta

Josef Augusta

3

Jarda Jágr způsobil velký boom - kamkoliv přijel, bylo vyprodáno. Teď to bude trošku horší. Ani v hokejových baštách moc lidí nechodí, drží se to na průměru pěti tisíc, což asi zůstane. S nástupem play-off se to zase zvedne.

Vladimír Martinec

Vladimír Martinec

3

Velký úbytek neočekávám. Lidi si na hokej zvykli, naučili se na něj chodit a bude to pokračovat i dál.

Milan Antoš

Milan Antoš

4

Každopádně Kladno. Tam, co si budeme povídat, je to jasné. Žádný tým neměl tolik kvalitních hráčů, hra Kladna navíc na nich ještě byla postavená. Uvidíme, jak bude pokračovat Slavia, jestli si bude dál plnit obranné úkoly a zda dokáže nahradit góly Sobotky s Bednářem.

Josef Augusta

Josef Augusta

4

Nejhůř je na tom Kladno, kterému odešlo nejvíc hráčů s vysokou kvalitou. A v současné době má navíc dost klíčových hráčů zraněných, což bude velký problém. O posily přišly i Budějovice, už dříve ztratily i Kašpaříka s Gulašem, který teď v Plzni ukazuje svou kvalitu. Slavia zase ztratila Bednáře, který uměl dávat góly, a Sobotku, který je připravoval. Vím, že Slavia moc branek nedostává, ale s jejich střílením problémy má. Teď tedy bude muset nastoupit Hertl a vzít to na sebe. Ale z těchto tří klubů je na tom Slavia nejlépe.

Vladimír Martinec

Vladimír Martinec

4

Kladno, které svou hru na borcích z NHL postavilo. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale Kladno vůbec nebude mít jednoduché udržet se v nejlepší desítce. A odchod hvězd by se mohl dotknout i Budějovic.

Milan Antoš

Milan Antoš

5

Jak neregulérní? To je totální nesmysl! Kladno přece není první. Kdyby byla soutěž neregulérní, tak nevede Plzeň, která měla jen gólmana Raska, a ten už za ni nějakou dobu nechytá. Ať se sem dostanou ti nejlepší hráči. Buďme rádi, že tu byli, tak proč to kritizovat? Vždyť fanoušky to baví a rádi na to přijdou.

Josef Augusta

Josef Augusta

5

Každý využil své možnosti. Svět je dneska otevřený a kdo má peníze, může si koupit jakéhokoliv hráče na světě. Proto bych o zpochybňování regulérnosti soutěže moc nemluvil, zvlášť když šlo většinou o návrat odchovanců. Toho by využil každý klub.

Vladimír Martinec

Vladimír Martinec

5

Že by extraliga byla neregulérní, bych přímo neřekl. Ale určité omezení v počtu posil se udělat mělo, aby se do hry dostali i hráči, kteří se na úkor těch z NHL nevešli na soupisku.

Jan Škvor, Sport.cz

Který tým na konec výluky doplatí nejvíce?

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..