Vsetín zastavil vítěznou sérii Znojma

VSETÍN

Znojmo v úterý neprotáhlo svoji vítěznou šňůru na pět zápasů a ve Vsetíně jen remizovalo. Na Lapači se začalo oboustranně velmi opatrně. Když Znojmo na čtyři minuty oslabil Křetínský, Vsetín předvedl několik hezkých hokejových momentů. V závěru třetiny si zahráli hosté v pěti proti třem, ale skóre neotevřeli ani oni.

Ve druhé třetině musel své kvality opět ukázat Biegl, celkově se však hrál podprůměrný hokej. Kdo v ochozech vydržel i na poslední třetinu, ten se přece jen dočkal.

Už po 57 sekundách hry našel Demel Vaka a domácí vedli 1:0. Ale ne na dlouho. Korotvička vyrobil v obraně hrubku, Pucher si s Bieglem už jen pohrál a bylo vyrovnáno.

V prodloužení soupeři pozorně bránili a na dva body po právu nedosáhl ani jeden z nich.

Jan Neliba, trenér Vsetína: "Snažili jsme se o rychlý nástup. S bodem rozhodně spokojeni nejsme."

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Vsetín hrál dobře první třetinu, byli jsme pod tlakem, ale Vokoun nás podržel. V prodloužení už se hrálo kdo s koho, nicméně rozhodnutí bohužel nepadlo."

Vsetín - Znojmo 1:1 pp
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 0:0. Branky a nahrávky: 41. Vak (Demel, Gýna) - 48. Pucher (Plášek). Rozhodčí: Homola - Dědek, Chytil. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 3050.
Vsetín: Biegl - Klesla, Frolo, Němec, Mikel, Gýna, Gřegořek, Jaškin - Veselý, Brabenec, Somík - Selingr, Vlach, Kovář - Dubec, Vak, Demel - Pavliš, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Znojmo: Vokoun - Němeček, Bičánek, Soudek, Mojžíš, Benák, Toman, Křetínský - R. Erat, Ludvík, Eliáš - Plášek, Pucher, Uram - Vorel, Haman, I. Rachůnek - Barus, Mikulík, Ondřej. Trenéři: Hořava a Votruba.