Tipsport extraliga

Sparta i do třetice v této sezóně porazila Znojmo

3. prosince 2004 21:03 - ZNOJMO

Propastných 28 bodů dělilo vedoucí Spartu od desátého Znojma a odstup potvrdil také konečný výsledek. Pražané zvítězili 4:2, porazili Znojemské Orly v této sezóně už potřetí a současně ukončili jejich pět utkání trvající sérii bez prohry.

Domácí zažili šok už ve 14. vteřině. Chabada se prokličkoval až před Vokouna a zavěsil. Znojemské však tento gól nesrazil do kolen a s favorizovanou Spartou drželi krok. Ivan Rachůnek však mířil po Hamanově přihrávce jen do brankáře Pöpperleho, Eliášovo nahození tečoval Roman Erat mimo tři tyče. Vyrovnání přišlo v šesté minutě poté, co se od modré čáry v přesilovce přesně trefil obránce Toman.

O deset minut později ovšem nejprve nepřesně zacílil kapitán domácího celku Pucher a vzápětí byl na druhé straně úspěšný podruhé v utkání Chabada. Těsně před první sirénou mohl vyrovnat Ludvík, ale Pöpperle byl opět úspěšnější. V prostřední části tvrdila muziku Sparta. I když v této třetině žádná branka nepadla, více šancí si vypracovala Lenerova družina. Soudkovu hrubku ovšem Marek nepotrestal a proti Brošovi se zase vytáhl Vokoun. Nadějnou příležitost neproměnil ani Výborný, na druhé straně promarnil dvě po sobě jdoucí Eliášovy gólové přihrávky Erat.

V závěrečné dvacetiminutovce už ale góly padaly. Domácím se stala osudnou 53. minuta, v níž Kratěnou nastřelený puk překvapivě skončil za Vokounovými zády. Minutu a půl před koncem zápasu se Znojemští při přesilovce pokusili o power play, ovšem naději na zvrat jim pokazil Nedvěd střelou do prázdné branky. Hamanův gól deset vteřin před závěrečnou sirénou byl už jen labutí písní znojemského celku.

Znojmo - Sparta Praha 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Toman (Bičánek, Eliáš), 60. Haman (Benák) - 1. Chabada (D. Výborný), 16. Chabada (D. Výborný, Ton), 53. Kratěna (Hlaváč, Pilař), 60. P. Nedvěd (Broš). Rozhodčí: Bolina - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 4300.
Znojmo: Vokoun - Soudek, Mojžíš, Němeček, Bičánek, Benák, Toman - R. Erat, Ludvík, Eliáš - Plášek, Pucher, Uram - Vorel, Haman, I. Rachůnek - Barus, Hradecký, Ondřej. Trenéři: Hořava a Votruba.
Sparta: Pöpperle - Jan Hanzlík, Řezníček, Schnábel, Dobroň, Majeský, Pilař, L. Procházka - Netík, Broš, Chabada - Kratěna, Marek, Hlaváč - Kašpařík, D. Výborný, Kotrla - Ton, Nedvěd, Olesz. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.