Hnilička doma po třech zápasech inkasoval

LIBEREC

Hokejisté Karlových Varů sice ukončili neprůstřelnost brankář brankáře Milana Hniličky v domácím prostředí, ale z Liberce odjeli s prázdnou. Hnilička před vlastním publikem dostal gól po celkových 204 minutách, kapituloval pak ještě dvakrát, ale se svými spoluhráči se radoval z výhry 4:3.

Hosté se v úvodu ubránili při vyloučení Jiřího Poláka a brankář karlovarský brankář Mensator zlikvidoval ve 12. minutě i skákavou střelu Čermáka. Vzápětí měli slibnou příležitost hosté, ale po Kraftově přihrávce mířil Krátoška vedle. V 17. minutě prověřil Hniličku ještě Vojtěch Polák, Mensatora zase nepřekvapila rána obránce Modré od modré čáry.

Domácí fanoušci se radovali po 23 vteřinách druhé části. Čermák vypíchl puk obránci Harantovi a otevřel skóre. Karlovarští vyrovnali v 24. minutě, kdy pohlednou kombinační akci zakončil Krátoška. Ukončil tak Hniličkovu neprůstřelnost na domácím ledě. Poté zkoušel domácí Štrba překvapit Mensatora z těžkého úhlu, na druhé straně se Harant po Krátoškově přihrávce ocitl sám před Hniličkou, avšak nepřekonal ho. Na libereckého brankáře nevyzrál po další Krátoškově akci ani Kutlák. Skóre se tak měnilo na druhé straně; obránce Šmíd v 38. minutě bombou od modré čáry vrátil Liberci vedení.

V závěrečné třetině nejdříve Hnilička kryl Ptáčkovu nebezpečnou střelu v přesilové hře, po jejímž skončení vyšachovali domácí karlovarskou obranu a do prázdné branky skóroval Modrý. Liberecká posila z Atlanty pak putovala za nebezpečnou hru vysokou holí na trestnou lavici a početní výhodu využil hned za 16 sekund Kutlák.

Deset minut před konce, se při další karlovarské přesilovce ocitl před Hniličkou opět Kutlák, ale brankář Liberce zasáhl spolehlivě. V 53. minutě byli vyloučeni domácí Čermák a karlovarský Harant. Krátce poté po rvačce mezi Dubnem a Kraftem dostal dvouminutový trest pouze iniciátor incidentu Kraft a Liberec hrál přesilovku čtyř proti třem. V ní Fischer naznačil střelu, ale místo toho chytře přihrál Štrbovi, který zvýšil na 4:2. Hostům se ještě podařilo zápas zdramatizovat, když v 58. minutě Alinč snížil. Vyrovnání už se ale Karlovy Vary nedočkaly ani při 98 vteřin trvající power play.

Karel Dvořák (Liberec): "Po výhře nad Spartou nebylo jednoduché mužstvo motivovat. V první třetině nás Karlovarští takřka k ničemu nepustili, výborně bruslili. Vítězství jsme dnes doslova vybojovali."

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Byl to vyrovnaný zápas, nedá se říct, že by nás Liberec přehrál. Rozhodli přesilové situaci, my jsme využili jednu přesilovku a domácí také, ale navíc dal Liberec jeden gól těsně po skončení jedné z našich přesilovek."

Liberec - Karlovy Vary 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 21. Čermák, 38. L. Šmíd (Čermák), 46. Modrý (V. Nedorost, Vaic), 55. Štrba (Fischer) - 24. Krátoška (Lipianský, Kutlák), 48. Kutlák (Petr Kumstát), 58. Alinč (Hurtaj, Petr Kumstát). Rozhodčí: Šindler - Čech, Machálek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 3682.
Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Modrý, Duben, Fischer, J. Moravec - Čermák, Rataj, Štrba - V. Novák, Vaic, Sailer - Klimenta, Plodek, V. Nedorost - Vampola, Pabiška, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Karlovy Vary: Mensator - Harant, Suur, J. Polák, Bauer (35. Hlavačka), Ptáček, Kutlák - Petr Kumstát, Alinč, Hurtaj - Krátoška, Kraft, Lipianský - M. Dvořák, Skuhravý, Kraus - V. Polák, Bednařík, Košťál. Trenéři: Pazourek a Rulík.