Výhru Kladna pečetil František Kaberle

Kladenští vybojovali první výhru v sezóně nad Karlovými Vary především zvládnutou defenzívní činností a proměněním vyložených šancí. Uspokojivými výsledky z poslední doby povzbuzené Kladno zaskočil v 8. minutě chytrou střelou k tyči domácí Kumstát.

Odpověď Rabatu byla blesková. Nejprve využil chybného rozestavění domácí obrany do prázdné branky zakončující Procházka a po chvíli se nádherně trefil Hořava, jehož ránu švihem přes clonícího obránce nemohl gólman zastavit. Energetici sice byli nadále střelecky výrazně aktivnější, jenže jejich nemohoucnost v zakončení ostře kontrastovala s efektivitou útočníků Kladna.

Na začátku druhé části vyhnal nejistého Mensatora z brány přesným příklepem Bílek. Karlovarští pookřáli až ve třetí třetině, kdy je zpět do hry vrátil v přesilovce Kutlák, tečující skvostnou Lipianského přihrávku napříč útočným pásmem. Vyrovnání už Energii nepřinesla ani závěrečná hra bez brankáře, při které navíc definitivně zpečetil výsledek F. Kaberle.

Pavel Pazourek (K. Vary): "Chybělo nám větší nasazení a důraz. Kladno bylo šikovnější a za to získalo body."

Zdeněk Müller (Kladno): "Povedla se nám první třetina a dále jsme spoléhali na obranu. Soupeř nás chvílemi zatlačil, ale vyhráli jsme zaslouženě."

Energie Karlovy Vary - Rabat Kladno 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Petr Kumstát (Hurtaj), 44. Kutlák (Lipianský, Kraft) - 12. Martin Procházka (T. Kaberle, M. Hořava), 14. M. Hořava, 25. V. Bílek (Martin Procházka), 60. F. Kaberle. Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 2600.
Karlovy Vary: Mensator (25. Z. Šmíd) - Harant, Suur, M. Hlavačka, J. Polák, Kutlák, F. Ptáček, Krajíček - Petr Kumstát, Alinč, Hurtaj - Krátoška, Kraft, Lipianský - M. Dvořák, Skuhravý, Kraus - Košťál, Bednařík, V. Polák. Trenéři: Pazourek, Rulík.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Jelínek, F. Kaberle, Špelda, Kasík - V. Bílek, Patera, Martin Procházka - M. Hořava, Hrdina, Klimt - Kysela, Zajíc, Horna - Michael Frolík, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.