Vsetín i bez Hudlera vyhrál na Kladně

Hokejisté Vsetína dokázali zvítězit na ledě kladenského Rabatu 3:1. Vítěznou branku vstřelil obránce hostí Rostislav Klesla, do prázdné branky uzavřel účet zápasu Brabenec. jediný úspěch domácích vstřelil Michael Frolík. Vsetínu chyběl zraněný útočník Jiří Hudler.

Vsetín rozhodl o výhře v posledních minutách. Nebyl to ale hokej, který by se líbil. Oběma týmům dělal problémy přechod středního pásma, útočnou snahu kazila i žalostná finální přihrávka, takže v prvcní opravdové šanci se ocitl až ve 24. minutě domácí Kalla. Ležícího Čechmánka ale nepřehodil. Vzápětí napálil F. Kaberle jen tyč a naopak do vedení šli Vsetínští, když přesilovce ránu Klesly od modré tečoval Veselý.

Za 84 vteřin ale bylo srovnáno, nepřesnou střelu staršího ze sourozenců Kaberleových parádně sklepl ze vzduchu Martin Frolík do sítě. Z oboustranného zoufalství v poslední části, jemuž dominovala spousta drobných nečistých zákroků, vyšli vítězně hosté. Únik Somíka, který měl prsty ve všech gólech, Orct ještě vyrazil, ale s dorážejícím Kleslou se nikdo z domácích nevrátil. Pečeť Brabence při power play Kladna přinesla pojistku vsetínské výhry.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Zápas bez šancí rozhodla naše chyba, kdy jsme pustili soupeře za nerozhodného stavu do brejku."

Antonín Stavjaňa, trenér Vsetína: "Velmi dobře jsme ubránili střední pásmo a hráli disciplinovaně."

Rabat Kladno - Vsetínská hokejová 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 36. Martin Frolík (F. Kaberle, Kalla) - 35. Veselý (Klesla, Somík), 59. Klesla (Somík), 60. Brabenec (Somík). Rozhodčí: Smeták - Český, Kostka. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2733.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Špelda, P. Kasík, Jelínek, F. Kaberle - V. Bílek, Patera, Martin Procházka - M. Hořava, Hrdina, Klimt - Kysela, Zajíc, Horna - Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.
Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Němec, Mikel, Gýna, Gřegořek - Veselý, Brabenec, Somík - Dubec, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - R. Hruška, Kovář, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.