Slavia se bodově dotáhla na vedoucí Plzeň. Pardubice výhrou nad Třincem oživily naději na předkolo play-off.

Hokejisté Slavie udolali v úterní dohrávce 47. kola Tipsport extraligy před vlastními diváky Liberec 3:2 po samostatných nájezdech. Pražané bodově dostihli vedoucí Plzeň, kvůli horšímu skóre ale zůstávají v tabulce na druhé pozici. Pardubice porazily v dohrávce 40. kola doma Třinec 5:3 a posílily své šance na účast ve vyřazovací části. Z výhry se radovala i Sparta, která si v předehrávce 50. kola poradila v domovské hale s Vítkovicemi 4:2.

Slavia se mohla v případě vítězství nad Bílými Tygry v normální hrací době vyhoupnout do čela tabulky. V průběhu zápasu dokázala obrátit nepříznivý stav, přesto se tří bodů nedočkala. V power play totiž vygradoval duel Filippi, který svou druhou trefou v utkání zařídil prodloužení. V něm gól nepadl a vítěze tak musely určit až samostatné nájezdy. Ty se protáhly až do sedmé série. V ní nejprve Kadlec překonal Schwarze, naopak Kudrna proti Kopřivovi neuspěl.

Pardubice si připsaly tříbodový zisk po dvou venkovních porážkách. V utkání sice jako první udeřili Oceláři, úřadující mistr však v rozmezí 8. a 10. minuty třemi zásahy otočil stav. Dvěma brankami se přitom blýskl Jan Buchtele. Slezané se v závěrečné části snažili o vyrovnání, to se jim ale nepodařilo. Svěřenci trenéra Josefa Turka zaznamenali třetí porážku za sebou.

Sparta utnula sérii čtyř porážek v řadě, když ve svém hájemství zdolala Vítkovice 4:2. Gólem a dvěma přihrávkami přispěl k triumfu holešovického týmu Petr Ton. Ostravané drží desátou příčku zajišťující předkolo play-off. Před jedenáctými Pardubicemi mají náskok tří bodů, Východočeši ovšem mají zápas k dobru.

Hokejová Tipsport extraliga:
40. kolo:
Pardubice - Třinec 5:3
Branky: 8. a 10. Buchtele, 8. Ďaloga, 43. T. Nosek, 60. Píša - 4. Varaďa, 42. Klouček, 59. Polanský.
47. kolo:
Slavia - Liberec 3:2 po samostatných nájezdech
Branky: 34. Poletín z tr. střílení, 53. Micka, rozh. nájezd Kadlec - 22. a 59. Filippi.
50. kolo:
Sparta - Vítkovice 4:2
Branky: 7. Pacovský, 28. J. Hlinka, 39. Ton, 43. Přibyl - 21. Barinka, 40. Huna.