Jedna nula střídá druhou, přesto si slávista Furch nadával

Zranění gólmana v play off? Pro takřka všechny týmy obrovská komplikace. Ne tak pro hokejovou Slavii. Dominik Furch při absenci kolegy Kopřivy napochodoval do branky Slavie v pátém čtvrtfinále s Kladnem a vychytal nulu. Úvod semifinále s Plzní? Stejná písnička. Dvaadvacetiletý brankář zatím v play off ani jednou nelovil puk ze sítě, a i proto sešívaní rozehráli boj o finále lépe. „Nesmíme to ale přeceňovat, je to první vítězství, ještě nám zbývají tři. A bude to boj,“ predikuje Furch.

Dominik Furch z HC Slavia Praha

Uvědomoval jste si v posledních minutách, že můžete podruhé za sebou vychytat čisté konto?

Samozřejmě mě to napadlo, ale nebylo to to nejdůležitější. Výhra je rozhodně cennější.

Kdy vám osobně bylo nejhůř? Hned ve čtvrté minutě, když na plzeňského Sýkoru zívala při přesilové hře odkrytá branka, vy jste ale stejně na poslední chvíli stačil vykopnout svůj beton?

Jo jo, to bylo celkem štěstí, protože jsem tam beton opravdu dal na poslední chvíli a on mě naštěstí trefil. Navíc jsem pak na kostce nad ledem viděl, že místa tam měl docela dost. No a potom jsem si ještě zavařil ke konci.

To jste za stavu 2:0 vyjel za svou branku rozehrát puk, se kterým jste si hrál tak dlouho, až se vám to málem nevyplatilo...

To byly peprné chvíle! Okamžitě po přerušení jsem si vyjel do rohu hřiště a docela si zanadával.

Překvapila vás něčím Plzeň?

Tak vypadá to, že ne (směje se). Připravovali jsme se na jejich styl a zdá se, že jsme si je pohlídali, když jsme takhle vyhráli. Máme systém založený na tom, že hrajeme odzadu a nějaké góly vždycky dáme. Vyplácí se to.

Jenže první dvě třetiny jste se převážně jen bránili. Bylo znát, že jste narazili na o poznání silnějšího protivníka, než jakým bylo ve čtvrtfinále Kladno?

O něco lepší byli. Lépe a rychleji bruslili. Ano, je to těžší protivník.

Utkání sledovalo přes deset tisíc fanoušků, což je největší návštěva letošního play off. Co jste říkal na atmosféru?

Super! Plzeň je pro naše fanoušky atraktivní, takže jsem celkem i čekal, že dorazí kolem deseti tisíc lidí. Opravdu parádní atmosféra.