Znojmo a Litvínov se ve svátek rozešly smírně

Dělbou bodů za remízu 2:2 skončila sobotní předehrávka 33. kola extraligy mezi hokejisty Znojma a Litvínova. V utkání se loučil se znojemským dresem brankář Tomáš Vokoun, který přestupuje do finského klubu IFK Helsinky.

Ilustrační foto.

Výkon hokejistů Znojma v první třetině byl hodně poplatný vánoční době, hráči jako by ještě v poklidu trávili štědrovečerního kapra. Orli postrádali v úvodu zápasu rychlost, kombinačně zaostávali a mohli spoléhat pouze na brankáře Vokouna. Naopak Litvínov pouze s třemi pětkami působil živěji, těžil z důrazu v osobních soubojích a mnohem častěji se dostával do střeleckých příležitostí.

Výsledkem tlaku byla také úvodní branka chemiků. Tu zaznamenal v osmé minutě po kombinaci Brandy s Ručinským obránce Škoula, jehož střela proklouzla nad ramenem brankáře Vokouna do sítě.

Orli se probrali až v úvodu druhé třetiny, kdy jim psychicky pomohla vyrovnávací branka hned po 56 sekundách hry. Útočník Uram našel na modré čáře volného obránce Benáka, který od modré čáry zaskočil brankáře Jarinu. Ten měl zakrytý výhled, kotouč uviděl až na poslední chvíli a nestačil už na střelu zareagovat.

Znojmo přidalo na rychlosti a zatlačilo soupeře do defenzivy. V 25. minutě po úniku z levé strany trefil Erat horní tyč. Velkou naději na zvýšení náskoku mělo Znojmo v polovině zápasu při dvou přesilovkách pěti proti třem. Litvínov se ale v oslabení ubránil, opět zejména zásluhou brankáře Jariny, jenž kryl několik střel z hokejek Eliáše a obránce Bičánka.

I v třetí dvacetiminutovce na ledě dál vynikal Jarina, který se při znojemském náporu blýskl několika akrobatickými zákroky. Překonal ho až v 54. minutě Ludvík, jenž svůj krátký únik zakončil přesnou střelou.

Hned po inkasované brance se Litvínovu naskytla možnost k vyrovnání při vyloučení Čakajíka. Domácí se dlouho úspěšně bránili hlavně ve středním pásmu, ovšem vteřinu před koncem přesilovky si nekrytý Čaloun najel do prostoru před brankou a překonal Vokouna. Rozhodnutí už nepadlo ani v prodloužení, oba týmy se tak musely spokojit s jedním bodem.

Znojmo - Litvínov 2:2 po prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Benák (Uram), 54. Ludvík (Němeček) - 8. Škoula (Branda, Ručinský), 57. Čaloun (Šlégr, Ručinský). Rozhodčí: Bolina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5, navíc Čaloun (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4300.
Znojmo: Vokoun - R. Němeček, Bičánek, Benák, Mojžíš, Toman, Čakajík, Křetínský - R. Erat, Ludvík, Eliáš - Plášek, P. Pucher, Uram - I. Rachůnek, Haman, Vorel - Ondřej, Mikulík, Barus. Trenéři: Hořava, Votruba.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Škoula, Klobouček, Skuhrovec, Hranáč, Poživil - Čaloun, Branda, Ručinský - Trávníček, V. Hübl, Balázs - L. Havel, Zálešák, Sklenička. Trenéři: Beránek, Jeřábek.