Znojmo konečně nepotřebovalo nastavení

ZNOJMO

Znojemští hokejisté, jejichž dres poprvé oblékl někdejší juniorský mistr světa a kmenový hráč Atlanty Blatný, sice splnili v duelu s Jihlavou roli favorita, ale na vítězství se pořádně nadřeli. Po šesti prodlouženích v řadě dokázali vyhrát v řádné hrací době.

Domácí vyrukovali na poslední tým tabulky s chladným profesorským hokejem a v úvodní třetině si nevypracovali žádnou větší šanci. Naopak I. Padělek, který přišel do Jihlavy na hostování z Vítkovic, byl blízko vedoucímu gólu.

V prostřední části Znojemští přidali na bojovnosti. Vorel sice ještě Masalskise zblízka nepřekonal, ale z následné akce už Čakajík po závaru před brankou Dukly otevřel skóre. Chvilkovou nepozornost domácí obrany ovšem Jihlavští potrestali vyrovnávacím gólem.

Orly spasila přesilovka, 39 vteřin před druhou pauzou jim získal znovu vedení Čakajík. Definitivně je uklidnila další branka v početní převaze na začátku poslední části.

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Konečně jsme brali za výhru tři body. Nebylo to lehké střetnutí. Dukla urputně bránila, nedala nám mnoho prostoru."

Kamil Konečný, asistent trenéra Jihlavy: "S výkonem týmu jsem spokojenější než s výsledkem. Opět se nám nevedlo v koncovce."

Znojmo - Dukla Jihlava 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Čakajík (Pucher), 40. Čakajík (Uram, Plášek), 42. Benák (Pucher, Čakajík) - 37. I. Padělek (Mareš). Rozhodčí: Kubeš - Barvíš, Blümel. Vyloučení: 6:7, navíc Lubina (Jihlava) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4721.
Znojmo: Slávik - Němeček, Bičánek, Benák, Mojžíš, Toman, Čakajík, Křetinský - Plášek, Pucher, Uram - R. Erat, Ludvík, Mikulík - I. Rachůnek, Haman, Vorel - Ondřej, Barus, Blatný. Trenéři: Hořava a Votruba.
Jihlava: Masalskis - Punčochář, Ficenc, Malena, Kuchyňa, Zajac, Dobrovolný (21. Buzek) - Vostřák, Bakus, Čachotský - A. Padělek, Vala, Lubina - P. Altrichter, Mareš, Rytnauer - Dolana, Marián Havel, I. Padělek. Trenéři: Farda a Konečný.