Rubriky:

Tipsport extraliga

V týmu Hradce Králové začala čistka, klub už muselo opustit pět hokejistů

17. srpna 2013 09:51 - Hradec Králové

K první redukci kádru sáhl v přípravě extraligový hokejový klub Mountfield Hradec Králové, který se na východ Čech přestěhoval z Českých Budějovic. Nové angažmá si hledají brankář Vladislav Koutský, obránci Martin Vágner, Tomáš Kolafa, Bohumil Jank a útočník Petr Haluza. Z nich pouze Jank byl v extraligovém kádru v minulé sezoně, ostatní čtyři hráli v první lize za Královské lvy Hradec Králové.

 

Milan Malíček, Právo

"Měli jsme na rozhodování zhruba tři týdny, což je poměrně krátká doba na to, abychom hráče dokonale poznali. Nicméně jsme nějaké rozhodnutí udělat museli a na prvním zúžení jsme se jako trenéři domluvili," řekl klubovému serveru trenér Peter Draisaitl.

Nevylučuje, že by služby pětice, která se do kádru nyní nevešla, v budoucnu rád využil. "Všichni hráči se zachovali fantasticky, nikoho se jen tak nechceme zbavit. Teď bude důležité, kam půjdou kluci hrát, aby zde měli svoji roli, přičemž bychom je mohli v budoucnu využít pro extraligu," navázal německý kouč Mountfieldu.

V týmu je aktuálně osmadvacet hokejistů a z bývalých hradeckých hokejistů v sestavě zbyl pouze útočník Michal Tvrdík, brankář Jaroslav Pavelka, který uplynulé dva roky hrál v zámořské juniorské OHL, a další forvard David Švagrovský. Ten je ale zraněný a o jeho budoucnosti se rozhodne po doléčení. "Ještě pořád máme navíc zhruba dva až tři beky a také jednoho až dva útočníky. Samozřejmě bude hrát roli i zdravotní stav všech hokejistů," dodal Draisaitl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..