Pardubice jsou po výhře v Třinci třetí

TŘINEC

Hokejisté Pardubic zvítězili na ledě Třince 4:1 a posunuli se tři kola před koncem na třetí místo extraligy o skóre před Slavii. Východočeši rozhodli mezi 29. a 35. minutou utkání, kdy získali dvoubrankový náskok Jiří Dopita a Petr Průcha.

Domácí začali proti Pardubicím bez respektu a v úvodní desetiminutovce měl více práce pardubický brankář Lašák. Hosté potom hru zpřesnili, zatlačili Třinecké do jejich obranné třetiny, ale třinecký brankář Biegl byl také pozorný. Ve 13. minutě nastřelil pardubický Koukal tyčku a o dvě minuty později se hosté dostali díky kurióznímu gólu do vedení. Rozsíval nahodil puk a třinecký obránce Houdek ho srazil bruslí za Bieglova záda.

Gól však domácí z tempa nevyvedl, herně byli opět lepším mužstvem, ale šancím chybělo přesnější zakončení. V závěru úvodní části Třinec nevyužil přesilovou hru v pěti proti třem, ale v 23. minutě při Snopkově vyloučení se už dočkal vyrovnání po Zbořilově trefě.

Z nerozhodného stavu se radovali domácí pouhých šest minut. Pak se prosadil Dopita a svou třetí brankou v sezoně získal Pardubicím opět vedení. V 35. minutě se dočkali hosté dvoubrankového vedení. Při Štefankově vyloučení se po Čáslavově přihrávce trefil Průcha.

V závěrečné třetině se zápas dohrával jen z povinnosti. Pardubice v 45. minutě pečetili tříbodový zisk čtvrtým gólem. Po Bulisově akci se skóroval nejproduktivnější hráč extraligy Mikeska. Vstup zdarma přilákal na třinecký stadion 3350 diváků a bezplatně se mohou přijít fanoušci rozloučit se sezonou i v příští neděli v duelu proti Jihlavě.

Lubomír Pokovič (Třinec): "Dostali jsme zbytečný gól, pak podařilo se nám vyrovnat a hráči si začali myslet, že s tak kvalitním soupeřem se dá hrát nahoru - dolů. Po několika minutách se ale přesvědčili, že to nejde. Nejdříve jsme zapomněli na Dopitu, a když pak hosté zvýšili na 1:3, bylo po zápase. Radost mohou mít jen mladíci, kteří opět dostali šanci a mohli si tak zahrát se zkušenými borci z NHL."

Jiří Šejba (Pardubice): "Zápas se mi hodnotí těžko, protože my když hrajeme s mužstvem z konce tabulky, jsou naše zápasy špatné. Hráči nedodržují to, co jsme si před utkání řekneme. Nedokážeme odskočit na dva, tři góly, a pak hrát v poklidu. Vždy musí o přestávkách zvyšovat hlas. Jsem rád, že jsme tentokrát nezklamali a utkání zvládli."

Oceláři Třinec - Moeller Pardubice 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Zbořil (Bordowski) - 15. M. Rozsíval, 29. Dopita, 35. Průcha (Čáslava, Snopek), 45. Mikeska (Bulis). Rozhodčí: Mikula, Husička - Chytil, Dědek. Vyloučení: 7:8, Snopek 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3350.
Třinec: Biegl - Hunkes, J. Malinský (45. Kučný), F. Štefanka, Všetečka, Houdek, Křetínský - Pavelek, Melenovský, Míka - J. Svoboda (38. T. Pospíšil, 45. Škatula), Hebar, Mikšan - Bordowski, Zbořil, Martynek. Trenér: Pokovič, Marek a Mach.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Pácal, Mudroch, Vyhlídal - Tvrdík, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Hemský, Divíšek, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec a Šejba.