Znojmo výhrou nad Vítkovicemi udrželo naději

ZNOJMO

Teoretickou šanci na postup do play off si udrželi hokejisté Znojma, kteří porazili Vítkovice 3:1. Na osmý Litvínov ztrácejí Orli tři kola před koncem osm bodů, naopak jejich soupeř promarnil možnost si definitivně účast ve vyřazovacích bojích pojistit. Postupu Znojma však už zřejmě mnoho fanoušků nevěří a na stadion jich v neděli dorazily necelé tři tisíce.

Hosté přijeli kompletní, domácím stále chyběl především gólman Prusek, obránce Benák a útočníci Ivan Rachůnek a Vorel. V první třetině zaujal diváky jen Turkův průnik před Slávika ve vlastním oslabení a na druhé straně nepřesná teč Josefa Straky po Kubošově střele. Nejblíže k brance měl ve 14. minutě Ludvík, ale jeho pokus o bekhendový blafák zmařil pozorný Pinc.

Začátek druhé dvacetiminutovky vyšel lépe Vůjtkovým svěřencům a hned v jejím úvodu se v přesilovce trefil od modré Kubina. Hosté se však z vedení neradovali ani deset minut. Z nenápadné akce doslova propasíroval puk za Pincova záda Blatný.

Orly vyrovnávací branka nastartovala ke zvýšené aktivitě a za další dvě minuty se skóre měnilo znovu. Přesilovku čtyři na tři s přehledem využil nejlepší domácí střelec Uram. A ještě 25 sekund před druhou sirénou se mezi extraligové střelce premiérově zapsal osmnáctiletý obránce Šmach, když mazácky proměnil sólový únik po přesné přihrávce Bičánka.

Do poslední části nastoupili Orli už bez kapitána Puchera, kterého vyřadil ze hry zraněný loket. Ve 46. minutě se bombou nad Pincovu branku předvedl Bičánek. Do nadějné šance se vzápětí dostal i Blatný, když se protáhl kolem tří vítkovických hráčů, ale Pince nepřekonal. Zdramatizovat utkání mohl devět minut před koncem Vůjtek, ale ani Slávik se nenechal zahanbit. A když na začátku 56. minutě dvakrát vychytal Semana, bylo rozhodnuto.

Hostům už nepomohla ani téměř čtyřminutová hra bez brankáře. Domácí se rehabilitovali za předchozí prohry se Slavií a Zlínem a stále ještě chovají naději na postup.

Miloslav Hořava (Znojmo): "Rozhodl náš přístup k utkání, hlavně jsme v úvodu neinkasovali, což se nám v předcházejících zápasech stalo. Naděje na postup do play off je už jen teoretická, diváci si ale zaslouží, aby náš přístup byl zodpovědný až do konce."

Vladimír Vůjtek (Vítkovice): "Blahopřeji domácím k vítězství, bylo vidět, že do toho dali kus srdce. Naši hráči se už vidí v play off, což není dobré a dneska se to opět potvrdilo. Znojmo nás přehrálo zejména díky zodpovědnějšímu přístupu."

JME Znojemští Orli - Vítkovice 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Blatný, 34. Uram (J. Straka), 40. Šmach (Bičánek) - 23. Kubina (Varaďa). Rozhodčí: Šindler, Florian - Bláha, Pešek. Vyloučení: 11:11. Využití: 1:1. Diváci: 2900.
Znojmo: Slávik - Bičánek, Němeček, Toman, Šmach, Čakajík, Kuboš - Plášek, Pucher, Ambruz - Blatný, J. Straka, Uram - Beroun, Haman, Mikulík - R. Erat, Ludvík. Trenéři: Hořava a Votruba.
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Černošek, Seman, Mojžíš, Dresler, Hudec - Vůjtek, J. Štefanka, Varaďa - Irgl, Šimíček, P. Hubáček - I. Padělek, Peterek, Burger - M. Tomášek, Turek, Krenželok - Hulva. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.