Spartě hrozí vyřazení, Litvínov srovnal krok

Jediné vítězství dělí od postupu do semifinále extraligového play-off hokejisty Vítkovic. Hráči ze severu Moravy vyhráli ve středu i druhý domácí duel série s pražskou Spartou a ujali se vedení 3:1 na zápasy. Vyrovnaný je naopak stav série mezi Zlínem a Litvínovem, Chemikům se podařilo ve druhém utkání před domácím publikem srovnat krok.

Litvínovský Vlastimil Kroupa (vlevo) v souboji s Peterem Barinkou ze Zlína.

Vítkovický kádr ve středu opět posílil Varaďa, naopak chyběli Šimíček s Malíkem. Domácí na Spartu vyrukovali s perfektně zvolenou taktikou s důrazným střežením modré čáry, důsledným napadáním a jednoduchostí v koncovce. Vítkovičtí si připsali v každé části po gólu, dvě branky Sparty v závěrečné dvacetiminutovce ani power-play v poslední minutě k vyrovnání nestačily. "Dvě třetiny jsme byli lepší, vyhráli jsme zaslouženě," netajil se spokojeností kouč Vítkovic Vladimír Vůjtek.

Spokojenost zavládla i v kabině Litvínova, jemuž se podařilo opět vyrovnat stav série s mistrem ze Zlína. Cesta domácích za vítězstvím se na stadiónu Ivana Hlinky nerodila lehce a diváci byli opět svědky parádní bitvy. Chemopetrol nasázel soupeři během dvou třetin tři branky a jediná trefa hostů ze začátku třetí třetiny ke zvratu nevedla. "Dostali jsme se do vynikajícího a vyrovnaného zápasu pozdě, klíčem k porážce byl i fakt, nedáváme góly, i když si vytvoříme šance," kál se po utkání zlínský asistent Jaroslav Stuchlík.

V pokračování play-off hokejové extraligy přivítají ve čtvrtek hokejisté Kladna na svém ledě Pardubice (od 17:00, vysílá ČT2; stav série 0:2), na stadiónu Liberce se představí pražská Slavia (17:00; stav série 0:2).

Série Sparty s Vítkovicemi a Zlína s Litvínovem budou pokračovat pátými zápasy v sobotu opět na ledě lepších celků základní části extraligy.

ČESKÁ POJIŠŤOVNA PLAY-OFF 2004/05
HAMÉ ZLÍN - CHEMOPETROL LITVÍNOV (stav série 2:2)
KOMPLIKACEZlínský Leška má zlomený kotník, sezóna pro něj skončila
SPARTA PRAHA - VÍTKOVICE (stav série 1:3)
REFERÁTVítkovice opět vyhrály, Spartě hrozí vyřazení
MOELLER PARDUBICE - RABAT KLADNO (stav série 2:0)
REFERÁT:Bulisův hattrick posunul Pardubice ke druhé výhře
SLAVIA PRAHA - BÍLÍ TYGŘI LIBEREC (stav série 2:0)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.