Budějovice vrátily Jihlavě debakl z úvodního zápasu baráže

Hokejisté Českých Budějovic vrátili Jihlavě pětigólový debakl z pátečního úvodního utkání baráže o extraligu a po výhře 5:0 srovnali stav série na 1:1. Dvěma góly zařídil výhru vítěze 1. ligy Václav Prospal, branku vstřelila i další posila z NHL, bek Calgary Andrew Ference.

Hosté zahájili utkání aktivně stejně jako v pátek, do vedení je poslal Václav Prospal přesnou střelou švihem v 10. minutě. Hosté si vytvořili tlak, který ale brankou nekorunovali. Navíc přišli o obránce Krsteva, který byl vyloučen po kontroverzi s domácím Altrichterem.

Vedení Budějovic zvýšil ve 23. minutě Sailer, kterého od zadního mantinelu našel Štrba. Pojistku přidal ve 42. minutě Pletka, který využil přesilovou hru.

Definitivní podobu výsledku daly českobudějovické posily z NHL. Druhý gól v zápase vstřelil Prospal, ale po gólu Ference z 53. minutě už jen zvyšoval na 5:0. Série je vyrovnaná 1:1.

Dukla Jihlava - HC České Budějovice 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 10. Prospal (Pletka, Dvořák), 23. Sailer (Štrba), 42. Pletka (Prospal, Ference), 53. Ference (Štrba), 57. Prospal (Dvořák). Rozhodčí: Mikula, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 14:11, navíc Krstev (Budějovice) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 7200. Stav série: 1:1.
Jihlava: Masalskis - Kuchyňa, Šmarda, Punčochář, Ficenc, Devečka, Malena, Zajac - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Vostřák, Vala, Klimt - Hlouch, P. Altrichter, Rytnauer - A. Padělek, L. Říha, Lubina. Trenéři: Farda a Konečný.
Budějovice: Turek - Ference, Krstev, Gřegořek, Gýna, Kotaška, Neckář, Mucha - R. Dvořák, Prospal, Pletka - Šimánek, Brabenec, Rob - Sailer, Bělohlav, Štrba - Hřebejk, Hanzal, Havelka. Trenéři: Jandač a Kupka.