Tipsport extraliga

Extraliga plná překvapení: Sparta dostala pět gólů v Liberci, Slavia nadělovala v Hradci. Vary vezou výhru ze Zlína

13. prosince 2013 17:15 - Praha
(Aktualizováno: 13. prosince 2013 21:19)

Na šesti stadiónech v pátek pokračovala 30. kolem hokejová Tipsport extraliga. A o překvapení nebyla nouze. Suverén letošního ročníku pražská Sparta prohrála 2:5 v Liberci, Karlovy Vary dokonce vezou výhru 4:2 ze Zlína. Dařilo se také slávistům, kteří zásluhou výtečné první i třetí třetiny vyhráli na ledě druhého Hradce Králové 6:1. Mistrovská Plzeň udržela čisté konto a Třinci přibalila na cestu čtyři góly, Pardubice doma smetly Kladno 5:1. V podkrušnohorském derby se radoval Litvínov, který na chomutovském ledě uspěl 4:0.

Radek Petrášek, ČTK

Liberec odčinil předchozí nezdar v Litvínově, kde v neděli padl 3:8, tím nejlepším možným způsobem. Bílí Tygři pod Ještědem podruhé v sezóně porazili Spartu, dosud suverénní lídr navíc prohrál v tomto ročníku hokejové extraligy nejvýraznějším rozdílem. Dva góly severočeského týmu vstřelil útočník Martin Bartek, úvodní branku si připsal teprve šestnáctiletý talent Pavel Zacha.

Ukaž, že rozumíš hokeji. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj iPhone 5. Hraj Fantasy hokej!

Sparta ale s přehledem uhájila vedení i desetibodový náskok v tabulce na druhý Hradec Králové. Mountfield totiž doma nezvládl duel s pražskou Slavií, která vyhrála 6:1 a připsala si třetí výhru v řadě. Sešívaní zvládli perfektně úvodní a třetí třetinu, dva góly a jednu asistenci si připsal Vladimír Růžička mladší.

Duda byl u všech gólů Plzně

Hokejisté Karlových Varů po šesti letech vezou tři body ze Zlína. Západočeši vyhráli 4:2 a pokazili tak oslavy domácímu Ondřeji Veselému, který odehrál jubilejní 900. zápas v extralize. Vary dokázaly bodovat pošesté v řadě, z toho počtvrté zvítězily. Naopak Zlín po deseti předchozích domácích zápasech nebodoval.

Hvězdou zápasu mezi mistrovskou Plzní a Třincem byl útočník Radek Duda. Zkušený hráč byl u všech čtyř branek Škodovky, jednou sám skóroval a třikrát asistoval. Plzeň si připsala sedmé domácí vítězství za sebou a v tabulce si upevnila třetí příčku, Třinec je devátý.

Verva a Pardubice slaví potřetí

Litvínov i potřetí v sezóně porazil v podkrušnohorském derby sousední Chomutov, tentokrát Verva uspěla venku 4:0 a její brankář Pavel Francouz udržel popáté v tomto ročníku čisté konto. Litvínov je v tabulce desátý, naopak Piráti jsou stále na chvostu, prohráli totiž sedmý z posledních osmi zápasů.

Hokejisté Pardubic porazili Kladno 5:1 a i ze třetího vzájemného utkání v sezóně si odnesli všechny tři body. Domácí o výhře rozhodli během deseti minut druhé třetiny, kdy nasázeli Rytířům tři branky. Na jedné se asistencí podílela staronová posila Jan Kolář.

Hokejová Tipsport extraliga, 30. kolo:
Plzeň - Třinec 4:0
Branky: 57. a 58. Pletka, 31. Sýkora, 48. Duda.
Zlín - Karlovy Vary 2:4
Branky: 40. Urbanec, 51. Marušák - 13. a 30. Balán, 33. Pohl, 60. Vachovec.
Liberec - Sparta 5:2
Branky: 9. a 59. Bartek, 8. Zacha, 44. Urban, 54. Výtisk - 28. Ton, 57. Buchtele.
Hradec Kr. - Slavia 1:6
Branky: 26. Šimánek - 37. a 58. Růžička, 12. Klhůfek, 20. Valach, 43. Skokan, 50. Bednář.
Pardubice - Kladno 5:1
Branky: 9. Radil, 22. Somík, 31. Kočí, 31. Tybor, 51. Moučka - 57. Dragoun.
Chomutov - Litvínov 0:4
Branky: 23. a 47. Černý, 1. Hübl, 20. Trávníček.
Předehráno ve čtvrtek: Brno - Vítkovice 1:3