Rubriky:

Tipsport extraliga

Přestupový kolotoč mění extraligové kádry

11. června 2005 13:10 - PRAHA

Další ročník hokejové extraligy sice začíná až za čtvrt roku, ale manažeři čtrnácti týmů mají hodně napilno. Lov na posily je v plném proudu a zdaleka ještě nekončí. Poslední velký přestupový kousek se v tomto týdnu povedl pardubickému manažerovi Zbyňkovi Kusému, který Jana Čalouna vysmýkl z lasa nejmenovaného extraligisty.

 

PRÁVO/Lukáš Táborský

"Zřejmě budeme potřebovat i další ofenzivní hráče," říká přesto kouč Vladimír Martinec. V případě startu zámořské NHL by se totiž z kádru mistra poroučelo útočné trio Hejduk, Bulis, Hemský, které v základní části uplynulého ročníku nastřílelo celkem 62 branek.

"Čaloun je ostrostřelec, měl by je alespoň částečně nahradit," soudí Martinec a odkazuje na manažera Kusého. "Nějaké posily by se u nás v průběhu léta ještě měly objevit." Rozjezd NHL by ovlivnil složení drtivé většiny dalších kádrů. "Ukazuje se, že minulý ročník byl v mnohém unikátní, úroveň hry se prudce zvedla," soudí bývalý reprezentant Martin Hosták.

Lešku má ve Zlíně nahradit Král

Finalista ze Zlína si nyní z Třince přivedl protřelého Richarda Krále a věří, že si zkušený tvůrce hry vzpomene na produktivnější roky své kariéry, zvláště když v celku Hamé už nebude působit Petr Leška. "Nabídli jsme mu nejlepší kontrakt v dějinách klubu, ale nabídce z ruského Petrohradu jsme prostě konkurovat nemohli," vysvětloval fanouškům manažer Petr Husička.

Ambiciózní Liberec myslí po historické semifinálové účasti ještě výš. "Cílem je finále," nebojí se konkretizovat liberecký manažer Ctibor Jech, který mezi Bílé Tygry přivedl beky Nikolova a Richtra i z Finska se vracejícího útočníka Šachla. To by měl být konečný stav. "Pokud se tedy neobjeví nikdo, o koho nebudeme mít eminentní zájem," nechává si Jech přece jen otevřená zadní vrátka.

Šindel chce obměnit Spartu

Čtvrtfinálové karamboly budou chtít dozajista odčinit pražská S. Růžičkova Slavia získala ofenzivní trojici s reprezentačními zkušenostmi Divíšek, Bednář, Duda, sestavu Sparty si zase přetváří k obrazu svému nový kouč Jaromír Šindel. "Znám ho dobře a vím, že chce dát dohromady mužstvo konkurenceschopné po všech stránkách," říká Hosták o sparťanském trenérovi. Dramatické obměny doznaly zejména zadní řady, kam se z Finska vrátil zkušený Jiří Vykoukal.

Plány o napravení minulé sezóny mají ale i v jiných týmech. Třeba v Třinci zocelili obranu zkušenými jmény. Překvapit bude chtít také Znojmo v brance s Trvajem a v útoku se šéfem Dopitou. "Trochu to vypadá, že se Jirka blíží víc k domovu, ale na kvalitě jeho hry se jistě nic moc nezmění," předpokládá Hosták.

O ztracené pozice bude bojovat Plzeň. Mohutně zbrojil i nováček z Českých Budějovic. Na vývoj zámořské situace čekají v Kladně. "Mám takový dojem, že letos už NHL začne," usuzuje Hosták. "Celky, které se do osmičky v minulé sezóny nedostaly, budou mít ohromnou motivaci."

TOP 1O HOKEJOVÝCH POSIL
1. Jiří DOPITA Pardubice - ZNOJMO
2. Roman MÁLEK Karlovy Vary - PLZEŇ
3. Jiří TRVAJ CSKA Moskva - ZNOJMO
4. Jan ČALOUN Litvínov - PARDUBICE
5. Jaroslav BEDNÁŘ Omsk - SLAVIA
6. Jiří VYKOUKAL Espoo - SPARTA
7. Richard KRÁL Třinec - ZLÍN
8. Ondřej VESELÝ Zlín - Č. BUDĚJOVICE
9. Robert KÁNTOR Tampere - PARDUBICE
10. Tomáš PÖPPERLE Sparta - VSETÍN

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..