Rubriky:

Tipsport extraliga

Balaštík se dočkal v Liberci premiérového gólu. Teď vyřeším bydlení, slíbil si

5. ledna 2015 19:38 - Liberec

Hokejový útočník Jaroslav Balaštík si může do extraligových statistik připsat další položku. Nejen, že nastupuje od 26. prosince za liberecké Bílé Tygry, ale zároveň má na svém kontě i premiérový gól v novém dresu. Mnohokrát se předtím trefil v barvách domovského Zlína, potom i při působení v Mladé Boleslavi, znovu se prosazoval ve Zlíně a nyní zažívá cennou zkušenost v Liberci.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Myslím, že nás moje branka uklidnila," vrátil se ještě ke svému zásahu na 1:0 do pardubické sítě. „Zvedlo se sebevědomí a snad bylo vítězství 5:1 povzbuzením do dalších zápasů. Nejsem v Liberci dlouho, ale zaslechl jsem názory, že to byl asi nejlepší výkon mužstva v sezóně," svěřil se Balaštík, jenž vytvořil údernou trojici s Petrem Vampolou a Branko Radivojevičem.

„Složení formací je v kompetenci trenérů. Při trénincích jsme pracovali na přesilovkách a jsem rád, že se nám aspoň jedna gólově povedla. Budeme se jim dál věnovat, abychom byli produktivní i v dalších zápasech," uvažoval útočník. A nejbližší plány v Liberci? „Hodlám co nejdříve vyřešit bydlení. Byly vánoční a novoroční svátky, lidi měli dovolené. Ale už se k tomu dostanu," prozradil forvard.

Obránce Jan Výtisk nežehrá na náročný program. „V některých obdobích jsme třeba hráli dva zápasy a po nich přišla čtrnáctidenní pauza. To nebylo optimální. Takže je dobře, že jsme další sérii odstartovali 26. prosince a jsme v rytmu. Prostě to tak vyšlo, že během jedenácti dní do 6. ledna hrajeme šest utkání. S Třincem jsme sice doma získali jen bod, ale každý se počítá," říkal zkušený bek.

A připomněl, že Liberečtí hodně pilují právě přesilovky, které nejsou jejich předností. „Proti Pardubicím jsme zkoušeli různé varianty hry pěti proti třem, vyšlo to jednou a celkově jsme brali tři body. Samozřejmě se snažíme v přípravě pracovat na přesilovkách. Ale trénink a zápasy, to je o něčem jiném. Hráči soupeře urputně brání a není snadné se prosadit proti obětavosti defenzivní linie," podotkl Výtisk.

eš, Sport.cz, Právo

ČT sport Třinec - Olomouc dnes 18:00
20190924T18:00:00+0200
Třinec vs. Olomouc
Třinec vs. Olomouc
Třinec
Olomouc

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..