Rubriky:

Tipsport extraliga

Plzeňský Beran dostal dvouzápasový trest za faul na Matějíčka

8. ledna 2015 17:59 - Praha

Disciplinární komise hokejové extraligy zastavila na dva zápasy činnost útočníku Matěji Beranovi z Plzně za faul v úterním duelu 35. kola proti Zlínu. Informoval o tom tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

 

Pavel Němeček, ČTK

Beran fauloval v 10. minutě obránce Beranů Martina Matějíčka, který následně z duelu odstoupil. Rozhodčí Oldřich Hejduk a Petr Lacina vyloučili plzeňského útočníka na pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

Předseda disciplinární komise Karel Holý faul překvalifikoval na napadení a udělil Beranovi dvouzápasový trest. "Zákrok byl veden na protihráče v držení kotouče, který si nedostatečně uvědomoval své postavení a možnost, že bude napadán. Zákrok nebyl zpočátku veden z čelního postavení a hráč před ním zřetelně zrychlil," uvedl Holý v tiskové zprávě.

Holý zároveň poukázal na fakt, že zákrok byl veden v nebezpečné vzdálenosti od hrazení a záběry neprokázaly, že by došlo k přímému zásahu hlavy a krku. K úderu hlavou na hrazení došlo v důsledku pádu. Polehčující okolností pro Berana byl fakt, že v uplynulých dvou letech nebyl disciplinárně trestán.

Disciplinární komise se dnes zabývala i fauly útočníka Tomáše Doležela ze Slavie a plzeňského obránce Vojtěcha Mozíka. Ani jeden z nich ale dodatečný trest nedostal. Doležal, který dostal za atak na mladoboleslavského útočníka Martina Látala trest ve hře, bude Pražanům automaticky chybět v jednom utkání.

Pokutu 20.000 korun za nesportovní chování diváků nebo vhazování předmětů na ledovou plochu bez přerušení utkání dostaly Pardubice. Fanoušci Východočechů se proti disciplinárnímu řádu provinili v úterním zápase proti Vítkovicím. Podobné problémy měly Pardubice již počtvrté v sezoně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..