Rubriky:

Tipsport extraliga

Slavia dostala pokutu za Dudovu kritiku sudího Kubeše

7. října 2005 15:20 - PRAHA

Hokejová Slavia dostala pokutu deset tisíc korun za kritická slova útočníka Radka Dudy na adresu hlavního sudího Jaroslava Kubeše po utkání s Libercem z uplynulého pátku. Soutěžní řád totiž hráčům, trenérům i klubovým funkcionářům zakazuje jakkoli hodnotit výkon sudích v den utkání a za dodržování nařízení je zodpovědný klub.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

"Hráč Duda tohle ustanovení nedodržel, Slavii Praha tedy byla uložena pokuta 10 tisíc korun," řekl serveru hokej.cz ředitel soutěže Stanislav Šulc. Duda po remíze s Bílými Tygry řekl deníku Sport na otázku na rozhodcovský metr v utkání: "Hodně slušně řečeno, je to bída. Rozhodčí by měli chápat hráče, kteří chtějí hrát hokej, a dát jim ochranu před těmi, kteří na nich jen visí a drží je. Měli by si to vyzkoušet, aby to pochopili."

Na adresu sudích ve Sportu ještě dodal: "Je to velký problém českého hokeje. Extraliga je jedna z nejšpinavějších v Evropě a rozhodčí by si měli uvědomit, jakou práci by měli odvádět. Jestli chtějí rozhodčí nějak zkvalitnit hokej, měli by na tom zapracovat."

Své rozhořčení vyjádřil na tiskové konferenci po utkání i asistent trenéra Slavie Ondřej Weissmann. "Liberec záhy zjistil, že si může dovolit všechno. A podle toho to utkání vypadalo," řekl Weissmann.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..