Litvínov vyhrál v prodloužení

LITVÍNOV

O dvoubodovém zisku Litvínova rozhodl po sedmašedesáti sekundách prodloužení gól obránce Punčocháře v oslabení. Kladno, které ještě šest minut před koncem řádné hrací doby vedlo, přerušilo sérii čtyř zápasů bez bodu.

Severočeši zužitkovali úvodní nápor, když Sklenička protlačil puk za záda gólmana Lva. Hosté o chvíli později srovnali zásluhou kapitána Zajíce a uprostřed druhé části Tlustého únik zakončil Bílek trefou do horního růžku Fialovy branky.

Domácí nepřekonali soupeřovu defenzívu ani při více než dvě minuty trvající přesilovce pěti proti třem. Zadina z vyložené pozice netrefil odkrytou branku. Až ve třetí třetině Reichel potrestal Ševcovo vyloučení a vynutil si nastavení. V něm Litvínovští strhli vítězství na svou stranu.

Petr Fiala, asistent trenéra Litvínova: "Po vyrovnání hostí jsme znervózněli, ale povedlo se nám zápas otočit. Brali bychom i remízu, gól v prodloužení byl navíc." Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Podali jsme zlepšený výkon a škoda, že se nám nepodařilo zvýšit na dvoubrankový rozdíl. S bodem jsme ale spokojeni."

Chemopetrol Litvínov - Rabat Kladno 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Sklenička (Šaffer), 54. Reichel (Zadina), 62. Punčochář (Gýna, Prorok) - 10. Zajíc (Kalla, V. Čech), 31. Bílek (Tlustý, Huml). Rozhodčí: Husička - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4515.
Litvínov: R. Fiala - Skuhrovec, Pojkar, Morava, Ťupa, Gýna, Poživil, Punčochář - Zadina, Reichel, Kubinčák - Benda, Branda, Gombár - Balázs, Petružálek, Prorok - Jánský, Sklenička, Šaffer. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Kladno: Lev - Ševc, Hájek, L. Procházka, Špelda, V. Čech, Zeman - Michael Frolík, Gardoň, Martin Procházka - Bílek, Huml, Tlustý - Horna, Zajíc, Kalla. Trenéři: Müller a Tatíček.