Tipsport extraliga

Slavia zastavila v derby sérii porážek

22. listopadu 2005 21:45 - PRAHA

Slávisté se po sérii porážek chytli v pravý čas. V úterý se vítězství dočkali v době, kdy už opustili čelo soutěže, navíc proti neoblíbenému rivalovi ze Sparty. O to větší byla radost v Sazka Areně, kterou zaplnilo 11 622 diváků, rekordní cifra této sezóny.

PRÁVO/Michaela Říhová

O svém prvním triumfu po čtyřzápasovém výpadku domácí rozhodli až třemi góly v posledních osmi minutách, do té doby to vypadalo, že si své první body ze Sazka Areny odvezou sparťané. Černoškovi radost ze vstřelené branky ještě zatrhnul Štrba stojící v brankovišti, o chvíli později ale právě on zužitkoval přesnou Tonovu nahrávku.

Domácí kontrovali pohlednou přesilovkovou akcí, na vyrovnávací brance měli stejný podíl nahrávající Kadlec i střílející Sup. Nejproduktivnější muž extraligy Ton si vyměnil role se Štrbou a vrátil hostům na dlouhé minuty vedení, ale závěr zápasů vůbec sparťané nezvládli.

Zlomovým bodem byla trefa do té doby se trápícího Bednáře, která hosty viditelně nahlodala. Dosavadní sebejistota zmizela a nepozornost jejich obrany dokázali domácí dvakrát ztrestat. V závěru si slavící slávisté mohli dovolit i parádičky jako Vlasákovo nahození na vlastního gólmana Fraňka.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Takový zápas jsme potřebovali. Hodně jsme dřeli, bojovnost a vůle nám vydrželi až do konce."

František Výborný, trenér Sparty: "Za 51 minut hráče chválím, pak jsme dělali chyby, které tak zkušený soupeř umí využít."

Slavia Praha - Sparta Praha 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 14. Sup (Kadlec, Duda), 52. Bednář (Beránek), 53. Dlouhý (L. Havel, Duda), 58. Tomica (Beránek, J. Novák) - 11. Štrba (Ton, Marek), 32. Ton (Štrba, Marek). Rozhodčí: Smeták - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 11.622.
Slavia: Franěk - Kadlec, Drtina, J. Novák, Žižka, Kolařík, Žabka, Graňák - Bednář, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D. Hruška, Dlouhý, L. Havel - od 35. navíc Červenka, Vondrka. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Kalous.
Sparta: Bříza - Stehlík, Nikolov, Dobroň, Černošek, O. Malinský, Jan Hanzlík, Toman - O. Kratěna, Sivek, Chabada - Ton, Marek, Štrba - J. Straka, Kašpařík, Netík - Špaňhel, Vopat, Havelka. Trenéři: Výborný a Jelínek.