Tipsport extraliga

Zlín díky přesilovkám poprvé v sezóně porazil Znojmo

25. listopadu 2005 20:09 - ZLÍN

Čtyři využité přesilovky Zlínských, z toho dvě pěti proti třem, rozhodly o výsledku utkání 27. kola hokejové Tipsport extraligy. V něm rozhodčí Mikula nasadil bláznivý kurs a udělil celkem 76 trestných minut.

Skóre otevřel hned v úvodu zápasu Melenovský, jenž poprvé využil početní převahu domácích, ale už 50 vteřin po té vyrovnal Ondřej, který ve vlastním oslabení zblízka dorazil puk za Murínova záda. Další góly přišly ve druhé třetině. Nejprve rozjel krásnou útočnou akci Leška a Galvas ji završil střelou od modré, a pak vypíchl Rachůnek kotouč za bruslí Trvaje a upravil na 3:1.

V závěrečné části hry stačilo domácím 11 s přesilovky 5 na 3, aby Okál přidal jejich čtvrtou branku, Petrakov sice ještě korigoval, ale poslední slovo patřilo opět Zlínu. Když Hamrlík stál rekordní čas přesilovky pěti proti třem na pouhých osm vteřin. Zápas ukončila hromadná bitka.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Atypické utkání, ve kterém se skoro nehrálo pět na pět. Důležitý byl druhý gól, do té doby jsme se nemohli chytit."

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Trend, který nasadil rozhodčí, nás hodně překvapil. Hráči místy ani nevěděli, co hrát."

Hamé Zlín - Znojemští Orli 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Melenovský (Okál, Vosátko), 21. Galvas (Okál, Leška), 35. Rachůnek (Zubíček), 49. Okál (Hamrlík, Vosátko), 54. Hamrlík (Leška, Vosátko) - 5. Ondřej (Haman), 52. Petrakov (Ludvík, Pucher). Rozhodčí: Mikula - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:14, navíc Nosek, Murín - Čakajík všichni 10 min. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4458.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek - Okál, Leška, Melenovský - Špilár, Král, Kristek - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Záhorovský, Piluša. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Heš, Jareš, Čakajík, Mojžíš - Mikulík, Pucher, Uram - Erat (24. - 40. Kraus), Dopita, Ludvík - Plášek, Haman, Ondřej, od 41. navíc Petrkaov. Trenéři: Hořava a Votruba.