Tipsport extraliga

Liberec přehrál Plzeň a stáhl náskok Slavie

20. prosince 2005 21:19 - LIBEREC

Hokejisté Liberce už ztrácejí v tabulce extraligy na vedoucí Slavii jediný bodík. Bílí Tygři doma neprohrávají a v úterý se o tom podruhé přesvědčila Plzeň. Ke třem bodům domácí nasměrovaly dvě využité přesilové hry v první třetině.

Nejprve nadvakrát doklepl puk za Málka Rataj, ale už o osm minut vezl na střídačku Vítek puk Freibergovi. Osmnáctiletý útočník hostující z IFK Helsinky totiž při své extraligové premiéře zakončil krásnou souhru čtvrtého plzeňského útoku. Rozháranou první část s celkem devíti vyloučeními okořenily oba týmy ještě jednou brankou, shodně při přesilovkách.

Druhá část byla o poznání plynulejší a rychlejší, ubylo vyloučení i gólů. O jediný se postaral přesnou trefou liberecký forvard Rataj. Závěrečná dvacetiminutovka byla ve znamení tyček. Nejprve na ní vytěsnil Málek Klimentovu střelu, po chvíli zvonilo za Hniličkou po ráně aktivního Zelenky. Tento moment byl osudným pro domácího beka Dernera, jenž si pochroumal koleno a led opouštěl na nosítkách.

Bílí Tygři Liberec - Lasselsberger Plzeň 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Rataj (S. Procházka), 16. S. Procházka (Richter, Krstev), 37. Jiruš (Šachl, Podkonický) - 13. Freiberg (Tvrdoň, Vítek), 19. Zelenka (Andrašovský, D. Moravec). Rozhodčí: Mikula - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. Diváci: 5698.
Liberec: Hnilička - Jiří Hanzlík, Jiruš, Rýgl, Richter, Krstev, Derner, Hlavačka, Holub - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, S. Procházka - P. Rozsíval, Vampola, Pajič - Klimenta, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Plzeň: Málek - Výborný, Štěpánek, Pulpán, Trnka, Nedoma, Hučko, Vobořil - Zelenka, D. Moravec, Andrašovský - A. Padělek, Kracík, Hobl - Důras, M. Straka, Adamský - Freiberg, Tvrdoň, Vítek. Trenéři: M. Sýkora a Kampf.