Rubriky:

Tipsport extraliga

Kudrnovi přinesla střelecké štěstí kuriózní rada Pospíšila

30. září 2006 09:17 - TŘINEC

Společnost elitních extraligových kanonýrů po pátku rozšířil třinecký hokejista Jaroslav Kudrna: jeho trefa proti Kladnu nesla v nejvyšší soutěži pořadové číslo 200. Střelecké štěstí někdejšímu pardubickému forvardovi přinesla neobvyklá rada bývalého spoluhráče Davida Pospíšila. "Poradil mi, abych si hokejku ponořil do záchodové mísy. A ono to fakt zabralo," řekl Kudrna po utkání novinářům.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Teďka věřím, že do další padesátky to nebude trvat tak dlouho jako do dvoustovky," dodal třinecký útočník, jenž měl blížící se jubileum na paměti. "Nosil jsem to v hlavě. Už čtyři zápasy jsem se na to připravoval, takže jsem šťastný, že se to podařilo," uvedl Kudrna. Také díky jeho brankovému příspěvku porazil Třinec v devátém kole extraligy Kladno 7:5.

Kudrna vzýval přízeň hokejového osudu už před týdnem. Gól proti Pardubicím by pro něj měl pikantní příchuť ze dvou důvodů. Jednak na východě Čech s hokejem začínal, bývalému klubu navíc dal i stý gól v extralize. "Z toho zápasu mám schovaný puk. Dneska jsem si vzal druhý," připomněl Kudrna. O jakou finanční částku ho klubový pokladník zkasíruje, však nemá ponětí. "Nějaká tisícovka ale padne," tuší.

Chce i do klubu kanonýrů

Teď se klíčový útočník třinecké družiny těší na další jubileum. Chce pokořit i prestižní hranici 250. gólů a vstoupit do klubu kanonýrů. "Věřím, že to ještě překonám a nebudu na ten poslední gól čekat jako Pavel Janků tři měsíce," pousmál se Kudrna.

Útočník s reprezentačními zkušenostmi prožívá pod Beskydami úspěšné období. Vyniká v produktivitě a týmu se teď daří i výsledkově. "Hlavně, že vyhráváme, ale góly mě samozřejmě těší. Padá nám to tam ale všem. To je dobře, že se mužstvo nemusí spoléhat jenom na jednu lajnu. Věřím, že se budeme ještě zlepšovat v obraně," doplnil Kudrna.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..