Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejistu Demela zřejmě čeká trest za vulgární gesto

2. října 2006 16:31 - PRAHA

Vsetínský útočník Tomáš Demel, jeden z aktérů potyčky ze závěru nedělního zápasu 10. kola hokejové extraligy v Kladně, může dostat trest za vulgární gesto. Osmadvacetiletý hráč neunesl nervózní atmosféru a 43 vteřin před koncem, kdy po konfliktu s Martinem Ševcem opouštěl hrací plochu s trestem na dvě plus dvě minuty za hrubost a navíc s desetiminutovým osobním trestem, odpověděl na pokřikování domácích fanoušků zdviženým prostředníčkem.

Demelovu reakci zachytily kamery České televize. Ředitel extraligy Stanislav Šulc dnes uvedl, že při prokázání Demelova přestupku by se vedení soutěže případem určitě zaobíralo. "Viděl jsem to zatím bohužel pouze jednou včera v televizi, takže si tu situaci budu muset ještě v klidu prohlédnout, abych to mohl posoudit přesněji a nějak více to komentovat," řekl Šulc ČTK.

Za totéž gesto směrem k divákům byl nedávno potrestán také fotbalista Tomáš Řepka. Sparťanský obránce se neudržel před dvěma týdny při ligovém utkání v Teplicích a disciplinární komise mu vyměřila pokutu 80 tisíc korun.

Prokázat Demelovu neslušnou reakci však bude těžší než v Řepkově případě. "V hokejové rukavici to nemusí být tak úplně jasné. Samozřejmě pokud bude vše evidentní, budeme takové jednání řešit. Je ale potřeba, aby to bylo prokazatelné, nikoli sporné," prohlásil ředitel extraligy.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..