Jágr s Klepišem zařídili výhru Omsku nad CSKA

OMSK

Čeští hokejisté Jaromír Jágr a Jakub Klepiš rozhodli o vítězství hokejistů Omsku v pondělním zápase Kontinentální ligy. Proti CSKA Moskva sice domácí tým ještě 62 vteřin před koncem normální hrací doby prohrával 1:2, ale pak Jágr po přihrávce Klepiše vyrovnal. V samostatných nájezdech se jako první trefil Klepiš, ale hostující But srovnal. Vítěznou trefu vzápětí obstaral Dmitrij Vlasenkov.

Jaromír Jágr v dresu Omsku

V dalším zápase porazila Ufa Chabarovsk 3:1, přičemž na jednu z branek domácího celku přihrával Petr Vampola. Další český útočník Leoš Čermák zápas nedohrál, čtyři minuty před koncem byl vyloučen za bitku s Antipinem.

Jan Marek zaznamenal vítězný gól Magnitogorsku v utkání proti Novokuzněcku, v němž domácí vyhráli 7:4. Český útočník se díky tomu dostal s 27 trefami do čela tabulky střelců před krajana Pavla Brendla a s 54 body vede také kanadské bodování KHL. Za Magnitogorsk po jeho přihrávkách skórovali i Tomáš Rolinek a Jaroslav Kudrna, jehož vyloučení hned v úvodu zápasu hosté využili k otevření skóre, Magnitogorsk ale dokázal ještě do první přestávky převzít režii utkání.

Vítěznou trefu si připsal také forvard Čerepovce Josef Straka, který ve třetí třetině zlomil tak nerozhodný stav zápasu s Dynamem Riga. Gólman hostujícího lotyšského celku Martin Prusek pak inkasoval ještě z hole Lemťjugova.

Dynamo Moskva vedlo na ledě Jaroslavle i díky asistenci Petra Čajánka během osmi minut o dvě branky, domácím se ale ještě do první přestávky podařilo vstřelit kontaktní gól a otočit vývoj zápasu. Těsnou výhru domácího Lokomotivu 4:3 nakonec zajistil pět minut před koncem třetí třetiny Rudenko.

Omsk - CSKA Moskva 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 22. Pestunov (Klepiš), 59. Jágr (Klepiš), rozh. nájezd Vlasenkov - 21. Kornějev, 31. Kuljaš.
Ufa - Chabarovsk 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 12. Taratuchin, 16. Antipov, 33. Proškin (Vampola), 58. Pěrežogin - 49. Selezněv.
Magnitogorsk - Novokuzněck 7:4 (3:1, 1:1, 3:2)
Branky: 6. Rolinek (Marek), 19. Zavaruchin, 20. Mirnov, 27. Kudrna (Marek), 45. Marek, 49. Chlystov, 56. Puškarev - 3. Dudarev, 30. Čupin, 53. Semin, 60. Gimbatov.
Čeljabinsk - Novosibirsk 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 56. Galkin - 39. Anisin, 46. Markelov, 53. Tarasenko, 57. Čiernik.
Astana - Spartak Moskva 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
Branky: 23. Skugarev, 52. Dallman, 56. Dallman - 3. Ljudučin, 12. Pokrovskij, 37. Ljudučin, 58. Akifjev, 60. Upper.
Čerepovec - Dynamo Riga 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 35. Ellison, 54. Straka, 59. Lemťjugov - 19. Sojn.
Jaroslavl - Dynamo Moskva 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky: 18. Guskov, 24. Koňkov, 34. Galimov, 55. Rudenko - 2. Landry (Čajánek), 8. Afanasenkov, 51. Pestuško.
Kazaň - Mytišči 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 15. Nikulin, 22. Petrov - 2. Leščev, 12. Koroljuk, 61. Gladskich.