Čermák přispěl gólem k vítězství Novosibirsku

PRAHA/MOSKVA

Svým šestým gólem v sezóně pomohl český útočník Leoš Čermák k vítězství svého Novosibirsku 4:3 nad Astanou v nedělním zápase Kontinentální hokejové ligy (KHL). Novosibirsk si díky vítězství polepšil z pozice druhého nejhoršího týmu soutěže minimálně o čtyři příčky výše.

První příčku v KHL si ještě upevnili hokejisté týmu Salavat Julajev Ufa po vítězství 3:0 na ledě Novokuzněcka. Gólem a asistencí se na tom podílel Konstantin Kolcov, první čisté konto v sezóně vychytal Alexandr Jerjomenko.

Sérii čtyř vítězných zápasů v řadě ukončila mistrovská Kazaň v Nižněkamsku. Přitom utkání hosté začali perfektně dvěma slepenými góly ve druhé třetině. Neftěchimik pak během osmi minut vyrovnal, Kazaň dostal znovu do vedení kapitán Morozov, ale Dmitrij Makarov na konci třetiny opět srovnal skóre.

Ve třetí části pak už inkasoval jen hostující brankář Galimov. Počtvrté jej v 49. minutě překonal v přesilové hře Jakucenja a na konečných 5:3 upravil devět minut před koncem Polygalov.

Novokuzněck - Ufa 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 14. Konstantin Kolcov, 40. Radulov, 49. Zinovjev.
Novosibirsk - Astana 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 9. Milovzorov, 35. Bojkov, 38. Čermák, 48. Tjurin, 60. Tarasov - 14. Starčenko, 40. Žajlauov, 55. Gavrilin.
Nižněkamsk - Kazaň 5:3 (0:0, 3:3, 2:0)
Branky: 30. Starosta, 36. K. Makarov, 40. D. Makarov, 49. Jakucenja, 51. Polygalov - 25. Obuchov, 28. Zaripov, 36. Morozov.