Rubriky:

Kontinentální liga

Tragické úmrtí ruského hokejisty Miska vyšetřuje lékařská komise KHL

8. července 2010 15:31 - PRAHA

Úterní smrt mladého ruského hokejisty je už vyšetřována odbornou komisí Kontinentální hokejové ligy (KHL). Igor Misko, třiadvacetiletý útočník Petrohradu, zemřel v autě, které řídil, to skončilo v příkopě. Důvodem neštěstí bylo selhání srdce.

 

www.khl.ru

„Poučili jsme se z naší databáze, analyzovali jsme posledního půl roku, zjišťovali jsme zatížení. Nyní čekáme na výsledky,“ řekl pro Sovětskij sport předseda lékařské komise Nikolaj Durmanov.

Každý hráč má svůj takzvaný soubor „lékařský koncenzus.“ „Snažíme se pochopit, co se opravdu stalo. Tento příběh je velmi smutný. Budeme se jím zabývat se vší vážností," pověděl také Durmanov.

Za poslední dva roky se jedná už o třetí případ. V červenci 2008 zemřel na infarkt Igor Antosik. V témže roce podlehl srdečnímu kolapsu Alexej Čerepanov. „Můžu říct jen jedno. Děláme vše, aby se tyto případy nestávaly,“ dodal Durmanov.

K neštěstí se vyjádřil i hokejistův kamarád Paul Berry, který s ním byl při nehodě v autě. Ten měl říci, že Misko si stěžoval na šero před očima.
Většina hokejistů Petrohradu je v těchto dnech na dovolené, ale někteří ji kvůli tragédii přeruší. Jedním z nich je i Sergej Pěretyagin, který přijede na páteční pohřeb svého spoluhráče. „Byl jsem šokován, Igor si nikdy nestěžoval na srdce. On byl skromný, tichý a velm zodpovědný,“ byl zdrcen šestadvacetiletý obránce.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..