Rubriky:

Kontinentální liga

Živě

Petrohrad vrací úder: I my nabídneme Kovalčukovi smlouvu na 17 let!

29. července 2010 14:42 - PETROHRAD

Když tým NHL New Jersey Devils nabídl útočníkovi Iljovi Kovalčukovi smlouvu na sedmnáct let za 102 miliónů dolarů, nejen hokejoví odborníci neskrývali údiv. Však také vedení NHL plánovaný kontrakt zatrhlo pro záměrné obcházení regulí o platovém stropu. Přesto se ruský kanonýr může extrémně dlouhé smlouvy přece jen dočkat. Ovšem v KHL. O jeho služby se totiž znovu uchází bohatý Petrohrad.

 

ČTK/AP

"Když se Kovalčukovi tak líbí číslo 17, Petrohrad mu může rovněž nabídnout smlouvu na sedmnáct let," nechal se slyšet prezident ruského klubu Alexander Medveděv.

Sedmadvacetiletý Kovalčuk v poslední sezóně NHL odešel z Atlanty do New Jersey a s Devils se před deseti dny dohodl na astronomickém prodloužení smlouvy. Jenže NHL kontrakt neuznalo a o výsledku sporu bude v zámoří v nejbližší době rozhodovat nezávislý soudce.

"Místo toho, aby odpočíval a trénoval, musí čekat na soud. A výsledek může být nepředvídatelný," upozorňuje Medveděv. A doporučuje Kovačukovi, ať se raději vrátí domů a hraje Kontinentální ligu (KHL).  "Dáme do smlouvy klauzuli, že si může na konci kariéry vybrat, jestli bude pokračovat v Petrohradu, nebo bude hrát za náš tým veteránů ´Gazpromexport´," láká ruskou hvězdu.

O mistra světa z let 2008 a 2009 usiloval i další tým NHL Los Angeles Kings. Petrohrad jej přemlouvá už nějakou dobu, dokonce mu údajně nabízel 14 miliónů dolarů za sezónu. V nejbohatším ruském klubu hrají jiné bývalé hvězdy NHL Jevgenij Nabokov, Sergej Zubov, nebo Alexej Jašin. V kádru je i český útočník Petr Čajánek a od nové sezóny KHL bude jedním z asistentů Václav Sýkora.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..